Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Modern Basic
CHAMPION Modern Basic
CHAMPION Modern Basic
CHAMPION Modern Basic
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA223B602-21)
CHAMPION

CHAMPION Modern Basic

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.490 ДЕН
Моментална цена
2.490 ДЕН
Цена со попуст
1.743 ДЕН
Заштеда: 747 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion MODERN BASIC е детски дуксер за момчиња, совршен за секоја пригода. Направен е претежно од мек фротир, внесува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените денови. Капуљачата е пространа и топла, а има и кенгур џеб во кој ќе можат да се сместат некои ситници, а по потреба можете да ги загреете рацете во него. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот, а еластичните делови ги спречуваат несаканите поместувања и продирањето на студениот воздух. Дуксерот Champion MODERN BASIC ќе ги придружува сите ваши секојдневни активности, од одење на училиште до играње во маало и ќе ви ја обезбеди удобноста која ја заслужувате. Спецификација: Детски дуксер со капуљача за момчиња Прилагодлива капуљача Манжетни на ракавите Патент Состав: 78% памук, 22% полиестер.
Подетално

Champion MODERN BASIC е детски дуксер за момчиња, совршен за секоја пригода. Направен е претежно од мек фротир, внесува удобност во контакт со кожата и пријатно ве загрева во студените денови. Капуљачата е пространа и топла, а има и кенгур џеб во кој ќе можат да се сместат некои ситници, а по потреба можете да ги загреете рацете во него. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот, а еластичните делови ги спречуваат несаканите поместувања и продирањето на студениот воздух. Дуксерот Champion MODERN BASIC ќе ги придружува сите ваши секојдневни активности, од одење на училиште до играње во маало и ќе ви ја обезбеди удобноста која ја заслужувате.
Спецификација:

 • Детски дуксер со капуљача за момчиња
 • Прилагодлива капуљача
 • Манжетни на ракавите
 • Патент
 • Состав: 78% памук, 22% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B604-3A
  1.314 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B606-21
  945 ДЕН
  Заштеда 50%
  1.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B607-05
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Помош