Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Futura Camo
NIKE Futura Camo
NIKE Futura Camo
NIKE Futura Camo
Детска маица
Код на производ:
(86J906-M19)
NIKE

NIKE Futura Camo

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
973 ДЕН
Заштеда: 417 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X 6X
 • 1 1
 • 2 2
 • 3 3
 • 3- 3-
 • 4 3-4г.
 • 4- 4-
 • 5 4-5г.
 • 5- 5-
 • 6 5-6г.
 • 7 6-7г.
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 11 11
 • 12 12
 • 14 14
 • OSFA OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE FUTURA CAMO е детска lifestyle маица за момчиња дизајнирана за удобност и задоволство. Супер меката и удобна памучна маичка едноставно ги охрабрува вашите малечки да играат и да бидат активни. Овој модел се одликува со класичен крој, кратки ракави со засилена крагна која го спречува влечењето на маицата и овозможува долготрајност. Camo принтот низ целата маица го издигнува изгледот на оваа маица на повисоко естетско ниво, а NIKE логото јасно ја изразува љубовта кон овој светски познат бренд. Спортскиот, регуларен крој обезбедува удобност и слобода на движење. Се пере во машина за лесно одржување. Спецификација: Детска маица за момчиња Краток ракав Засилена крагна Состав: 60% памук и 40% полиестер Класичен крој Camo принт NIKE лого.
Подетално

NIKE FUTURA CAMO е детска lifestyle маица за момчиња дизајнирана за удобност и задоволство. Супер меката и удобна памучна маичка едноставно ги охрабрува вашите малечки да играат и да бидат активни. Овој модел се одликува со класичен крој, кратки ракави со засилена крагна која го спречува влечењето на маицата и овозможува долготрајност. Camo принтот низ целата маица го издигнува изгледот на оваа маица на повисоко естетско ниво, а NIKE логото јасно ја изразува љубовта кон овој светски познат бренд. Спортскиот, регуларен крој обезбедува удобност и слобода на движење. Се пере во машина за лесно одржување.
Спецификација:

 • Детска маица за момчиња
 • Краток ракав
 • Засилена крагна
 • Состав: 60% памук и 40% полиестер
 • Класичен крој
 • Camo принт
 • NIKE лого

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  6X
  1
  2
  3
  3-
  4 3-4г.
  4-
  5 4-5г.
  5-
  6 5-6г.
  7 6-7г.
  8
  8-
  9
  9-
  10
  11
  12
  14
  OSFA
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 86J342-001
  623 ДЕН
  Заштеда 30%
  890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица 86J150-GEH
  833 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.190 ДЕН
  Помош