Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
Детска маица со долги ракави
Код на производ:
(HM4455)
adidas

adidas Marimekko

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.710 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Marimekko е lifestyle дуксер за девојчиња со светли бои и мотиви. Краткиот крој зрачи со многу урбан стил. Дизајнот е добро познат на сите кога е во прашање соработката adidas x Marimekko, женствен и софистициран. Манжетните на ракавите ќе овозможат секој дел постојано да е на своето место. Тркалезната крагна ќе ве прегрне со удобност и спортски стил. Графиката на централниот дел на дуксерот внесува ефектност на ова парче облека. Спецификација: Дуксер за девојчиња Еластични манжетни Соработка на adidas x Marimekko Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Marimekko е lifestyle дуксер за девојчиња со светли бои и мотиви. Краткиот крој зрачи со многу урбан стил. Дизајнот е добро познат на сите кога е во прашање соработката adidas x Marimekko, женствен и софистициран. Манжетните на ракавите ќе овозможат секој дел постојано да е на своето место. Тркалезната крагна ќе ве прегрне со удобност и спортски стил. Графиката на централниот дел на дуксерот внесува ефектност на ова парче облека.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Еластични манжетни
 • Соработка на adidas x Marimekko
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9m -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош