Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE French Terry
NIKE French Terry
NIKE French Terry
NIKE French Terry
Детски дуксер
Код на производ:
(36K135-E1B)
NIKE

NIKE French Terry

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.490 ДЕН
Моментална цена
2.490 ДЕН
Цена со попуст
1.743 ДЕН
Заштеда: 747 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6X 6X
 • 1 1
 • 2 2
 • 3 3
 • 3- 3-
 • 4 3-4г.
 • 4- 4-
 • 5 4-5г.
 • 5- 5-
 • 6 5-6г.
 • 7 7
 • 8 8
 • 8- 8-
 • 9 9
 • 9- 9-
 • 10 10
 • 11 11
 • 12 12
 • 14 14
 • OSFA OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE FRENCH TERRY е детски lifestyle дуксер, дизајниран за удобност и комфор на вашите малечки девојчиња. Топол дуксер, со опуштен крој кој сигурно ќе им се допадне на најмалите. Претежно е направен од супер мек француски фротир, кој овозможува пријатност при контакт со кожата. Ракавите во форма на крилја на лилјак обезбедуваат дополнителна удобност и слобода на движење. Во кенгур џебот вашето малечко може лесно да складира некои омилени ситници, а по потреба и лесно да ги стопли рацете. Манжетните на ракавите ги спречуваат несаканите поместувања и продирањето на студениот воздух. NIKE графиката на предната страна ги насочува вашите девојчиња кон вашиот омилен бренд. Спецификација: Детски lifestyle дуксер за девојчиња Состав: 60% памук и 40% полиестер NIKE графика Манжетни на ракавите Машинско перење.
Подетално

NIKE FRENCH TERRY е детски lifestyle дуксер, дизајниран за удобност и комфор на вашите малечки девојчиња. Топол дуксер, со опуштен крој кој сигурно ќе им се допадне на најмалите. Претежно е направен од супер мек француски фротир, кој овозможува пријатност при контакт со кожата. Ракавите во форма на крилја на лилјак обезбедуваат дополнителна удобност и слобода на движење. Во кенгур џебот вашето малечко може лесно да складира некои омилени ситници, а по потреба и лесно да ги стопли рацете. Манжетните на ракавите ги спречуваат несаканите поместувања и продирањето на студениот воздух. NIKE графиката на предната страна ги насочува вашите девојчиња кон вашиот омилен бренд.
Спецификација:

 • Детски lifestyle дуксер за девојчиња
 • Состав: 60% памук и 40% полиестер
 • NIKE графика
 • Манжетни на ракавите
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  6X
  1
  2
  3
  3-
  4 3-4г.
  4-
  5 4-5г.
  5-
  6 5-6г.
  7
  8
  8-
  9
  9-
  10
  11
  12
  14
  OSFA
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 36J975-A9Y
  1.673 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 36J048-P85
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  1.533 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 36J101-P85
  1.533 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.190 ДЕН
  Помош