Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
adidas Marathon
Машка јакна
Код на производ:
(HL6508)
adidas

adidas Marathon

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.788 ДЕН
Моментална цена
6.788 ДЕН
Цена со попуст
5.430 ДЕН
Заштеда: 1.358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Marathon е машка јакна за трчање. Кога временските услови навистина не се на ваша страна, не се откажувајте, облечете ја оваа јакната и тргнете во акција. WIND.RDY ќе ве заштити од ветрот и ќе ве стопли онолку колку што ви е потребно. Затворањето со патент, прилагодливата капуљача и манжетните ќе ви гарантираат удобност без оглед на сезоната и времето. Спецификација: Машка јакна Џебови Капуљача со учкур Затворање со патент Состав: 88% рециклиран полиестер, 12% еластин.
Подетално

adidas Marathon е машка јакна за трчање. Кога временските услови навистина не се на ваша страна, не се откажувајте, облечете ја оваа јакната и тргнете во акција. WIND.RDY ќе ве заштити од ветрот и ќе ве стопли онолку колку што ви е потребно. Затворањето со патент, прилагодливата капуљача и манжетните ќе ви гарантираат удобност без оглед на сезоната и времето.
Спецификација:

 • Машка јакна
 • Џебови
 • Капуљача со учкур
 • Затворање со патент
 • Состав: 88% рециклиран полиестер, 12% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна HE4562
  4.470 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.588 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна H58592
  3.430 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.288 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна GT9731
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  7.350 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.188 ДЕН
  Помош