Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
NIKE Windrunner
Машка јакна
Код на производ:
(CZ9070-334)
NIKE

NIKE Windrunner

Претходна цена
7.190 ДЕН
Моментална цена
7.190 ДЕН
Моментална цена
7.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Windrunner е машка јакна за трчање која обезбедува соодветна заштита од лошите временски услови. Омилениот модел меѓу тркачите сега е подобрен со водоотпорен материјал и функционален дизајн. Ткаенината е лесна и растеглива, овозможува целосна слобода на движење, а во исто време е издржлива и има способност да ги одбива капките дожд. Легендарниот дизајн е стилски и функционален детал, има и отвори кои овозможуваат вентилација и не го попречуваат вашето движење. Јакната може да се спакува во џебот на задниот панел кога не ви е потребна и може лесно да се носи со помош на ремен зашиен на рамениците. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна. Спецификација: Машка јакна за трчање Дизајн лесен за пакување и носење Прилагодлива капуљача Рефлектирачки елементи Оптимална вентилација Водоотпорна Се пере во машина за алишта Материјал: 93% полиестер, 7% спандекс.
Подетално

Nike Windrunner е машка јакна за трчање која обезбедува соодветна заштита од лошите временски услови. Омилениот модел меѓу тркачите сега е подобрен со водоотпорен материјал и функционален дизајн. Ткаенината е лесна и растеглива, овозможува целосна слобода на движење, а во исто време е издржлива и има способност да ги одбива капките дожд. Легендарниот дизајн е стилски и функционален детал, има и отвори кои овозможуваат вентилација и не го попречуваат вашето движење. Јакната може да се спакува во џебот на задниот панел кога не ви е потребна и може лесно да се носи со помош на ремен зашиен на рамениците. Производот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна.
Спецификација:

 • Машка јакна за трчање
 • Дизајн лесен за пакување и носење
 • Прилагодлива капуљача
 • Рефлектирачки елементи
 • Оптимална вентилација
 • Водоотпорна
 • Се пере во машина за алишта
 • Материјал: 93% полиестер, 7% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош