Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket
Детска јакна
Код на производ:
(51897682I-939)
ICEPEAK

ICEPEAK B.Sofrsheell Jacket

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.590 ДЕН
Моментална цена
3.590 ДЕН
Цена со попуст
2.872 ДЕН
Заштеда: 718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak B.SOFTSHELL JACKET е детска јакна за момчиња. Функционалноста и удобноста се императиви на Icepeak дизајнот. Оваа јакна за момчиња спаѓа во производите EXTREME, кои се одлични за студено време и екстремни услови. Водоотпорна е и топла, изработена е од двослојни ткаенини со водоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvp. Лесната прозрачна постава е изработена од полиестер и обезбедува исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Долгиот крој и поставените џебови се функционални детали кои ја прават оваа јакна идеален избор за вашето дете.Спецификација: Детска јакна за момчиња Состав: 94% полиестер, 6% еластин Водоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvp Синтетичко полнење - 100% полиестер.
Подетално

Icepeak B.SOFTSHELL JACKET е детска јакна за момчиња. Функционалноста и удобноста се императиви на Icepeak дизајнот. Оваа јакна за момчиња спаѓа во производите EXTREME, кои се одлични за студено време и екстремни услови. Водоотпорна е и топла, изработена е од двослојни ткаенини со водоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvp. Лесната прозрачна постава е изработена од полиестер и обезбедува исклучителна топлина. Icepeak посветува посебно внимание на деталите. Долгиот крој и поставените џебови се функционални детали кои ја прават оваа јакна идеален избор за вашето дете.
Спецификација:

 • Детска јакна за момчиња
 • Состав: 94% полиестер, 6% еластин
 • Водоотпорна мембрана 8000 mm / 3000 mvp
 • Синтетичко полнење - 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50001520I-680
  3.073 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.390 ДЕН
  Помош