за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Код на производ: DV0347-652
NIKE

NIKE Sportswear

Код на производ: DV0347-652
Nike SPORTSWEAR е дуксер за девојчиња. Изработен од мек француски фротир и со спуштени раменици, овој дуксер ќе ви обезбеди опуштен изглед и доволно простор за удобно движење, така што лесно ќе можете да се справите и со најинтензивните активности. Ребрестите делови на кружниот отвор околу вратот, на ракавите и долниот отвор содржат малку спандекс за дополнителна удобност и еластичност. Панелите во боја додаваат интересна нота на класичните дуксери и ви обезбедуваат впечатлив изглед. Спецификација: Дуксер за девојчиња Модел: standard fit за опуштено, лесно чувство Еластични делови на ракавите, околу вратот и на долниот отвор Машинско перење Состав: 80% памук и 20% полиестер.
3.290 ДЕН
3.290 ДЕН
2.303 ДЕН
Заштеда: 987 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike SPORTSWEAR е дуксер за девојчиња. Изработен од мек француски фротир и со спуштени раменици, овој дуксер ќе ви обезбеди опуштен изглед и доволно простор за удобно движење, така што лесно ќе можете да се справите и со најинтензивните активности. Ребрестите делови на кружниот отвор околу вратот, на ракавите и долниот отвор содржат малку спандекс за дополнителна удобност и еластичност. Панелите во боја додаваат интересна нота на класичните дуксери и ви обезбедуваат впечатлив изглед.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Модел: standard fit за опуштено, лесно чувство
 • Еластични делови на ракавите, околу вратот и на долниот отвор
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  NIKE Sportswear
  Дуксер
  NIKE Sportswear