Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
NIKE Dri-Fit One Elastika
Женска маица
Код на производ:
(DD4941-010)
NIKE

NIKE Dri-Fit One Elastika

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Моментална цена
1.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT One Elastic е женска маичка со стандарден крој. Маицата е дизајнирана за сите видови тренинзи, од тренинг на справи, до тренинг во природа или дома. Мекиот и удобен материјал е направен од 100% рециклирани полиестерски влакна. Вашата кожа ќе дише во контакт со оваа маица, а со тоа ќе останете суви и фокусирани. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашето тело и ве тера да останете фокусирани само на тренинзите и постигнувањето на вашата цел. Кројот е малку подолг од задната страна за да ви ја обезбеди посакуваната покриеност во најактивните денови, додека малите отвори од страна придонесуваат за дополнителна лежерност и мобилност. Добро познатиот отпечаток „Just Do It“ од внатрешната страна испраќа мотивациска порака, само за вас. Спецификација: Женска маица Стандарден крој Машинско перење Dri-FIT технологија Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT One Elastic е женска маичка со стандарден крој. Маицата е дизајнирана за сите видови тренинзи, од тренинг на справи, до тренинг во природа или дома. Мекиот и удобен материјал е направен од 100% рециклирани полиестерски влакна. Вашата кожа ќе дише во контакт со оваа маица, а со тоа ќе останете суви и фокусирани. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од вашето тело и ве тера да останете фокусирани само на тренинзите и постигнувањето на вашата цел. Кројот е малку подолг од задната страна за да ви ја обезбеди посакуваната покриеност во најактивните денови, додека малите отвори од страна придонесуваат за дополнителна лежерност и мобилност. Добро познатиот отпечаток „Just Do It“ од внатрешната страна испраќа мотивациска порака, само за вас.
Спецификација:

 • Женска маица
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Топ
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DM2858-622
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DJ6442-010
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Топ DM2860-010
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Помош