Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

G NSW TEE RINGER LOVE
G NSW TEE RINGER LOVE
G NSW TEE RINGER LOVE
G NSW TEE RINGER LOVE
G NSW TEE RINGER LOVE
G NSW TEE RINGER LOVE
Детска маица
Код на производ:
(DC7724-100)
NIKE

G NSW TEE RINGER LOVE

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
1.590 ДЕН
Моментална Цена
1.590 ДЕН
Цена со попуст
1.272 ДЕН
Заштеда: 318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • YSM *
 • SM *
 • S 8-9г. 66–69
 • YMD *
 • MD *
 • M 10-11г. 69–75
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
 • 2XL *
 • 3XL *
 • 4XL *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear T-shirt е маица со кратки ракави за девојчиња кои сакаат да го комплетираат својот спортски стил. Подетално

Nike Sportswear T-shirt е маица со кратки ракави за девојчиња кои сакаат да го комплетираат својот спортски стил.

Направена е во стандарден крој и од мек памук за да обезбеди целодневна удобност.

Наменета е за на училиште и за сите активности во слободно време.

Дизајнирана е со натпис Nike и делови во контрастна боја на јаката и на ракавите. Брзо ќе стане омилена маица на вашето дете.

Спецификации:

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: Бела

• Код на производ: DC7724-100

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sportswear T-shirt е маица со кратки ракави за девојчиња кои сакаат да го комплетираат својот спортски стил.

Направена е во стандарден крој и од мек памук за да обезбеди целодневна удобност.

Наменета е за на училиште и за сите активности во слободно време.

Дизајнирана е со натпис Nike и делови во контрастна боја на јаката и на ракавите. Брзо ќе стане омилена маица на вашето дете.

Спецификации:

• Состав: 100% памук

• Стандарден крој

• Перење во машина

• Боја: Бела

• Код на производ: DC7724-100

Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г. 64.5–66
YSM
SM
S 8-9г. 66–69
YMD
MD
M 10-11г. 69–75
YLG
YXL
LG
L 12-13г. 75–81.5
XL 14-15г. 81.5–88.5
2XL
3XL
4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица DH5912-663
1.112 ДЕН
Заштеда 20%
1.390 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица DD6876-101
Детската маица Nike Sportswear за девојчиња има впечатлив принт и лого Swoosh во форма ...
1.343 ДЕН
Заштеда 25%
1.790 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Маица DA6925-102
Nike Sportswear lifestyle маицата за девојчиња е идеална за секоја пригода и може да се...
1.032 ДЕН
Заштеда 20%
1.290 ДЕН
Помош