Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски тренерки
Код на производ:
(CU8374-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
4.190 ДЕН
Моментална цена
4.190 ДЕН
Цена со попуст
3.352 ДЕН
Заштеда: 838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г. 64.5–66
 • S 8-9г. 66–69
 • M 10-11г. 69–75
 • L 12-13г. 75–81.5
 • XL 14-15г. 81.5–88.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Big Kids 'Tracksuit се детски тренерки наменети за девојчиња на училишна возраст. Овие класични тренерки имаат дуксер и долен дел тренерки што можете да ги носите во комплет или да ги комбинирате одделно со друга гардероба. Подетално

Lifestyle тренерката Nike Sportswear за помали тинејџерки носи класичен спортски комфор и безвременска естетика. Разновидниот горен и долен дел лесно се совпаѓаат не само со долниот дел од комплетот, туку и со фармерки, хеланки или шорцеви. Мекиот и удобен материјал е украсен со големи странични ленти со логото на брендот. Лесната ткаенина обезбедува целодневна удобност, без разлика дали сте на училиште или се враќате од вежбање. Приспособете го вашиот стил со затворањето со патент до цела должина и носете ја дуксерот над омилената маица Nike или самостојно.
Спецификација:

 • Женска тренерка - Lifestyle за помали тинејџерки
 • Целосен патент
 • Предни џебови
 • Еластичен појас на долниот дел од комплетот
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS 7-8г. 64.5–66
  S 8-9г. 66–69
  M 10-11г. 69–75
  L 12-13г. 75–81.5
  XL 14-15г. 81.5–88.5
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Тренерка CU8374-638
  2.464 ДЕН
  Заштеда 35%
  3.790 ДЕН
  Помош