за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
adidas X-City
Код на производ: HG7798
adidas

adidas X-City

Код на производ: HG7798
Код на производителот: ZS260
adidas X-City е унисекс lifestyle качкет кој ќе ја комплетира секоја зимска комбинација. Качкетот е направено со COLD.RDY технологија која ја задржува топлината. Изработен е од мерино волна, која е отпорна на апсорпција на надворешни мириси. adidas логото со рефлектирачкиот ефект ќе ја подобри видливоста во потемни услови. Спецификација: Унисекс качкет COLD.RDY технологија Состав: 28% најлон, 27% вискоза, 24% мерино волна, 21% полиестер.
2.088 ДЕН
2.088 ДЕН
1.670 ДЕН
Заштеда: 418 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • OSFM Унив.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas X-City е унисекс lifestyle качкет кој ќе ја комплетира секоја зимска комбинација. Качкетот е направено со COLD.RDY технологија која ја задржува топлината. Изработен е од мерино волна, која е отпорна на апсорпција на надворешни мириси. adidas логото со рефлектирачкиот ефект ќе ја подобри видливоста во потемни услови.
Спецификација:

 • Унисекс качкет
 • COLD.RDY технологија
 • Состав: 28% најлон, 27% вискоза, 24% мерино волна, 21% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Капа
  Пол Unisex
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа FS9029
  1.190 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.488 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа HM9336
  1.190 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.488 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Капа HG2750
  1.430 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.788 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas X-City
  Капа
  adidas X-City