Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE UPF40+ Futura
NIKE UPF40+ Futura
NIKE UPF40+ Futura
NIKE UPF40+ Futura
Код на производ:
(7A2942-695)
NIKE

NIKE UPF40+ Futura

Претходна цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Цена со попуст
952 ДЕН
Заштеда: 238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • NSZ NSZ
 • 1 Унив.
 • UNSZ UNSZ
 • OSFA OSFA
 • ONE Унив.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE FUTURA BUCKET UPF40+ HAT е lifestyle капа за бебиња за сончеви денови. Оваа капа е изработена од микрофибер ткаенина која обезбедува супериорна заштита од сонце. Има заоблен визир за најдобра можна покриеност и лента за брадата за дополнителна стабилност и удобност при носење. Спецификација: Капа за бебиња – lifestyle Микрофибер со UPF40+ фактор за заштита од сонце Визир 360 степени Лого на Nike Futura Одржување: Рачно перење.
Подетално

NIKE FUTURA BUCKET UPF40+ HAT е lifestyle капа за бебиња за сончеви денови. Оваа капа е изработена од микрофибер ткаенина која обезбедува супериорна заштита од сонце. Има заоблен визир за најдобра можна покриеност и лента за брадата за дополнителна стабилност и удобност при носење.
Спецификација:

 • Капа за бебиња – lifestyle
 • Микрофибер со UPF40+ фактор за заштита од сонце
 • Визир 360 степени
 • Лого на Nike Futura
 • Одржување: Рачно перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Капа
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош