за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
Код на производ: DX5544-002
NIKE

NIKE Sunray Adjust 6

Код на производ: DX5544-002
Nike Sunray Adjust 6 се детски сандали дизајнирани за оние мега-забавни денови на плажа. Идеални се и за часови по пливање на базен или само кога ви требаат лесни чевли за бескрајна игра под сонцето. Овие сандали на Nike се супер удобни и имаат рабови за да ги држат нозете на место додека играте - знаеме дека не сакате да лизгате! Супер мекиот и еластичен горен дел обезбедува целосна удобност и го спречува несаканото триење на вашите стапала. Велкро ремените го олеснуваат ставањето и симнувањето на сандалите, додека еластичното ремче на петицата ги држи цврсто на своето место. Меката пена под нозете обезбедува лесно амортизирање, а гумата на ѓонот обезбедува издржливост. Спецификација: Детски сандали - lifestyle Мек и растеглив горен дел Велкро затворање Eластичен дел на петицата Среден ѓон од пена.
3.490 ДЕН
3.490 ДЕН
2.443 ДЕН
Заштеда: 1.047 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4Y 36 23
 • 5Y 37.5 23.5
 • 6Y 38.5 24
 • 7Y 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sunray Adjust 6 се детски сандали дизајнирани за оние мега-забавни денови на плажа. Идеални се и за часови по пливање на базен или само кога ви требаат лесни чевли за бескрајна игра под сонцето. Овие сандали на Nike се супер удобни и имаат рабови за да ги држат нозете на место додека играте - знаеме дека не сакате да лизгате! Супер мекиот и еластичен горен дел обезбедува целосна удобност и го спречува несаканото триење на вашите стапала. Велкро ремените го олеснуваат ставањето и симнувањето на сандалите, додека еластичното ремче на петицата ги држи цврсто на своето место. Меката пена под нозете обезбедува лесно амортизирање, а гумата на ѓонот обезбедува издржливост.
Спецификација:

 • Детски сандали - lifestyle
 • Мек и растеглив горен дел
 • Велкро затворање
 • Eластичен дел на петицата
 • Среден ѓон од пена

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Сандали
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сандали DX6383-800
  2.094 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sunray Adjust 6
  Сандали
  NIKE Sunray Adjust 6