за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
NIKE Sunray Adjust 6
Код на производ: DX5545-002
NIKE

NIKE Sunray Adjust 6

Код на производ: DX5545-002
Nike Sunray Adjust 6 се детски сандали дизајнирани за оние мега-забавни денови на плажа. Идеални се и за часови по пливање на базен, или токму кога на вашето малечко му требаат лесни чевли за бескрајна игра на сонце. Овие сандали на Nike се супер удобни и имаат рабови за да ги држат своите стапала додека играат - знаеме дека не сакаат да се лизгаат! Супер мекиот и еластичен горен дел обезбедува целосна удобност и го спречува несаканото триење на малите стапала. Велкро ремените го олеснуваат ставањето и симнувањето на сандалите, додека еластичното ремче на петицата ги држи цврсто на своето место. Меката пена под нозете обезбедува лесно амортизирање, а гумата на ѓонот обезбедува издржливост. Спецификација: Детски сандали - lifestyle Мек и растеглив горен дел Велкро затворање Ластик на петицата Среден ѓон од пена.
2.790 ДЕН
2.790 ДЕН
1.953 ДЕН
Заштеда: 837 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sunray Adjust 6 се детски сандали дизајнирани за оние мега-забавни денови на плажа. Идеални се и за часови по пливање на базен, или токму кога на вашето малечко му требаат лесни чевли за бескрајна игра на сонце. Овие сандали на Nike се супер удобни и имаат рабови за да ги држат своите стапала додека играат - знаеме дека не сакаат да се лизгаат! Супер мекиот и еластичен горен дел обезбедува целосна удобност и го спречува несаканото триење на малите стапала. Велкро ремените го олеснуваат ставањето и симнувањето на сандалите, додека еластичното ремче на петицата ги држи цврсто на своето место. Меката пена под нозете обезбедува лесно амортизирање, а гумата на ѓонот обезбедува издржливост. Спецификација:

 • Детски сандали - lifestyle
 • Мек и растеглив горен дел
 • Велкро затворање
 • Ластик на петицата
 • Среден ѓон од пена

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики CD7783-403
  3.222 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики CD7783-005
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  3.222 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики AT1801-400
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Sunray Adjust 6
  Патики
  NIKE Sunray Adjust 6