за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
NIKE Air Zoom Pegasus 40
Код на производ: DV3853-401
NIKE

NIKE Air Zoom Pegasus 40

Код на производ: DV3853-401
Машките патики за трчање Nike Pegasus 40 се вратија само за вас, за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели. Оваа верзија ја има истата одзивност и неутрална поддршка што ја сакате, но со подобрена удобност во оние чувствителни области на стапалото, како што се лакот и прстите. Чувствувајте се поврзани со земјата со технологијата Nike React, лесна, издржлива пена која обезбедува удобно и брзо движење. Ја споивме технологијата Nike React со две единици Zoom Air, во предниот дел и петицата, за да ви дадеме отскокнување, еластично и енергично чувство кога ќе ја напуштите земјата. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална циркулација на воздухот, додека велурот обезбедува подобро вклопување без иритација, од првиот чекор до последниот. Моделот на вафли на ѓонот обезбедува одлично држење на патот, додека дополнителниот флексибилен жлеб нуди непречено раздвојување. Без разлика дали трчате долги растојанија, правите брзински сесии пред зајдисонце или одите на спонтано групно излегување, ова се сепак патики на кои можете да им верувате, ден по ден. Спецификација: Плиток профил Врвки Технологија Nike React Единици за зумирање воздух Мрежест горен дел Гумен Waffle ѓон.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
7.032 ДЕН
Заштеда: 1.758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките патики за трчање Nike Pegasus 40 се вратија само за вас, за да ви помогнат да ги постигнете вашите цели. Оваа верзија ја има истата одзивност и неутрална поддршка што ја сакате, но со подобрена удобност во оние чувствителни области на стапалото, како што се лакот и прстите. Чувствувајте се поврзани со земјата со технологијата Nike React, лесна, издржлива пена која обезбедува удобно и брзо движење. Ја споивме технологијата Nike React со две единици Zoom Air, во предниот дел и петицата, за да ви дадеме отскокнување, еластично и енергично чувство кога ќе ја напуштите земјата. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална циркулација на воздухот, додека велурот обезбедува подобро вклопување без иритација, од првиот чекор до последниот. Моделот на вафли на ѓонот обезбедува одлично држење на патот, додека дополнителниот флексибилен жлеб нуди непречено раздвојување. Без разлика дали трчате долги растојанија, правите брзински сесии пред зајдисонце или одите на спонтано групно излегување, ова се сепак патики на кои можете да им верувате, ден по ден.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Технологија Nike React
 • Единици за зумирање воздух
 • Мрежест горен дел
 • Гумен Waffle ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ4733-200
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DJ7926-200
  9.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ4733-001
  7.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.890 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Air Zoom Pegasus 40
  Патики
  NIKE Air Zoom Pegasus 40