за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
Код на производ: IF4919
adidas

adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX

Код на производ: IF4919
Код на производителот: LRI79
Од планинарење до патувања за викенд, лесните машки outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 GTX нудат удобност и поддршка од следната генерација за да го проширите опсегот на патеката. Средниот ѓон BOOST испорачува енергија со секој чекор за да ве одржува на пократки и подолги трчања. GORE-TEX мембраната спречува влагата да навлезе во патиката, а притоа дозволува вашите стапала да дишат додека се загреваат. Мекиот горен и гумен јазик го гушкаат стапалото за удобност што ви овозможува да пешачите подолго. Внатрешната облик и потпирачот за потпетици обезбедуваат сигурност при навигација по карпести и нерамни терени, додека гумениот надворешен ѓон Continental™ обезбедува влечење во сите услови. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал. Спецификација: Машки патики - lifestyle Врвки Cloudfoam во пределот на петицата Горен дел од мрежа отпорен на триење Обликуван горен дел на патиката и засилување во пределот на петицата Внатрешни мембрани GORE-TEX Рамка за стабилизирање EVA BOOST среден ѓон Continental™ гумен ѓон.
13.188 ДЕН
13.188 ДЕН
13.188 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Од планинарење до патувања за викенд, лесните машки outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 GTX нудат удобност и поддршка од следната генерација за да го проширите опсегот на патеката. Средниот ѓон BOOST испорачува енергија со секој чекор за да ве одржува на пократки и подолги трчања. GORE-TEX мембраната спречува влагата да навлезе во патиката, а притоа дозволува вашите стапала да дишат додека се загреваат. Мекиот горен и гумен јазик го гушкаат стапалото за удобност што ви овозможува да пешачите подолго. Внатрешната облик и потпирачот за потпетици обезбедуваат сигурност при навигација по карпести и нерамни терени, додека гумениот надворешен ѓон Continental™ обезбедува влечење во сите услови. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Врвки
 • Cloudfoam во пределот на петицата
 • Горен дел од мрежа отпорен на триење
 • Обликуван горен дел на патиката и засилување во пределот на петицата
 • Внатрешни мембрани GORE-TEX
 • Рамка за стабилизирање EVA
 • BOOST среден ѓон
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7401
  9.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX
  Патики
  adidas TERREX FREE HIKER 2 GTX