за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
Код на производ: IG3202
adidas

adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX

Код на производ: IG3202
Код на производителот: MDN92
Без разлика дали сте на кратка и брза рута или на повеќедневно планинарење, женските outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX ви овозможуваат да уживате во секој момент од вашата авантура. Комбинирајќи го лесното чувство на патики за трчање со стабилност на чизмите за планинарење, тие се вашиот идеален партнер за планинарење. Водоотпорната, прозрачна GORE-TEX мембрана ги одржува вашите стапала суви на патеки натопени со вода, а EVA обликуваниот дел помага да се стабилизира вашиот чекор кога патеките стануваат карпести и нерамни. Колку и да одите, средниот ѓон BOOST обезбедува бескрајна енергија. Спецификација: Плиток профил Врвки GORE-TEX мембрана EVA обликуван дел за поддршка BOOST среден ѓон.
11.688 ДЕН
11.688 ДЕН
11.688 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Без разлика дали сте на кратка и брза рута или на повеќедневно планинарење, женските outdoor патики adidas TERREX TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX ви овозможуваат да уживате во секој момент од вашата авантура. Комбинирајќи го лесното чувство на патики за трчање со стабилност на чизмите за планинарење, тие се вашиот идеален партнер за планинарење. Водоотпорната, прозрачна GORE-TEX мембрана ги одржува вашите стапала суви на патеки натопени со вода, а EVA обликуваниот дел помага да се стабилизира вашиот чекор кога патеките стануваат карпести и нерамни. Колку и да одите, средниот ѓон BOOST обезбедува бескрајна енергија.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • GORE-TEX мембрана
 • EVA обликуван дел за поддршка
 • BOOST среден ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX
  Патики
  adidas TERREX FREE HIKER 2 LOW GTX