за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
adidas TERREX GTX
Код на производ: IF5705
adidas

adidas TERREX GTX

Код на производ: IF5705
Код на производителот: LZB07
adidas TERREX GTX се унисекс детски планинарски патики со водоотпорна GORE-TEX мембрана. Со овие детски патики, младите истражувачи среќно ќе се движат по патеката и ќе бидат во постојано движење. Тие имаат издржлив горен дел и цврст ѓон што им дава добар стисок на патот напред. Средниот ѓон EVA и влошката OrthoLite® обезбедуваат одлично амортизирање и додаваат удобност. GORE-TEX мембраната обезбедува чувство на сувост и удобност во текот на целата авантура. Гумениот ѓон Continental™ обезбедува сигурна основа. Спецификација: Унисекс детски планинарски патики Плиток профил GORE-TEX мембрана EVA среден ѓон и OrthoLite® влошка Continental™ гумен ѓон.
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
6.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas TERREX GTX се унисекс детски планинарски патики со водоотпорна GORE-TEX мембрана. Со овие детски патики, младите истражувачи среќно ќе се движат по патеката и ќе бидат во постојано движење. Тие имаат издржлив горен дел и цврст ѓон што им дава добар стисок на патот напред. Средниот ѓон EVA и влошката OrthoLite® обезбедуваат одлично амортизирање и додаваат удобност. GORE-TEX мембраната обезбедува чувство на сувост и удобност во текот на целата авантура. Гумениот ѓон Continental™ обезбедува сигурна основа.
Спецификација:

 • Унисекс детски планинарски патики
 • Плиток профил
 • GORE-TEX мембрана
 • EVA среден ѓон и OrthoLite® влошка
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas TERREX GTX
  Патики
  adidas TERREX GTX