за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
Код на производ: DV4341-100
NIKE

NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC

Код на производ: DV4341-100
Машките патики фудбал Nike Tiempo Legend 10 Academy IC се направени за подобар контакт со топката и вистинско вклопување. Полесни, поелегантни и помодерни од кој било модел на Tiempo досега, тие се дизајнирани за која било позиција на теренот. Flytouch е ново-имплементиран инженерски кожен горен дел кој е неверојатно мек, овозможувајќи природен допир со топката без преоптоварување на материјалот по долги часови игра. Микроточките ги зајакнуваат зоните на допир за шутирање, дриблинг и додавање. Финишот Wet Touch е дизајниран за сигурен допир при влажно и суво време. Спецификација: За играње на улици, терени и внатрешни површини Плиток профил Врвки Flytouch горен дел Финиш Wet Touch.
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките патики фудбал Nike Tiempo Legend 10 Academy IC се направени за подобар контакт со топката и вистинско вклопување. Полесни, поелегантни и помодерни од кој било модел на Tiempo досега, тие се дизајнирани за која било позиција на теренот. Flytouch е ново-имплементиран инженерски кожен горен дел кој е неверојатно мек, овозможувајќи природен допир со топката без преоптоварување на материјалот по долги часови игра. Микроточките ги зајакнуваат зоните на допир за шутирање, дриблинг и додавање. Финишот Wet Touch е дизајниран за сигурен допир при влажно и суво време.
Спецификација:

 • За играње на улици, терени и внатрешни површини
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Flytouch горен дел
 • Финиш Wet Touch

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV4343-100
  3.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD9485-600
  4.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC
  Патики
  NIKE Tiempo Legend 10 Academy IC