за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
Код на производ: DD9538-102
NIKE

NIKE KD Trey 5 X

Код на производ: DD9538-102
Nike KD Trey 5 X се патики за кошарка, инспирирани од големата НБА ѕвезда Кевин Дурант. Светлослојната мрежа во горниот дел создава дишливост и оптимално вклопување. Горниот дел е зајакнат и структуриран онаму каде што е најпотребно. Технологијата Nike Renew комбинира меко внатрешно јадро опкружено со поцврста пена за еластичност и удобност. Единицата за воздух Zoom Air нуди совршена удобност и ја враќа енергијата со секој чекор. Тие ќе бидат особено интересни за навивачите на Бруклин Нетс, и нивниот најдобар играч Кевин Дурент. Логото Swoosh јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд. Материјалот во петицата дава кадифено чувство, а издржливиот зајакнат дел околу прстите придонесува за сигурност и издржливост. Гумениот ѓон дава одлично држење и сигурност на вашиот чекор. Спецификација: Машки патики за кошарка Nike Renew технологија Единица за воздух Zoom Air Лого на Swoosh Гумен ѓон.
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
6.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 12 46 30
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike KD Trey 5 X се патики за кошарка, инспирирани од големата НБА ѕвезда Кевин Дурант. Светлослојната мрежа во горниот дел создава дишливост и оптимално вклопување. Горниот дел е зајакнат и структуриран онаму каде што е најпотребно. Технологијата Nike Renew комбинира меко внатрешно јадро опкружено со поцврста пена за еластичност и удобност. Единицата за воздух Zoom Air нуди совршена удобност и ја враќа енергијата со секој чекор. Тие ќе бидат особено интересни за навивачите на Бруклин Нетс, и нивниот најдобар играч Кевин Дурент. Логото Swoosh јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд. Материјалот во петицата дава кадифено чувство, а издржливиот зајакнат дел околу прстите придонесува за сигурност и издржливост. Гумениот ѓон дава одлично држење и сигурност на вашиот чекор.
Спецификација:

 • Машки патики за кошарка
 • Nike Renew технологија
 • Единица за воздух Zoom Air
 • Лого на Swoosh
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DX4985-002
  9.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE KD Trey 5 X
  Патики
  NIKE KD Trey 5 X