за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
adidas TERREX AX4 GTX
Код на производ: HP7400
adidas

adidas TERREX AX4 GTX

Код на производ: HP7400
Код на производителот: LTG54
Машките планинарски патики adidas TERREX AX4 GTX се одличен избор за истражување на различни терени. Gore-Tex® мембраната ги комбинира карактеристиките на водоотпорност, прозрачност и отпорност на ветер. Чекорете во удобност без оглед на временските услови. Одење со умерено темпо или трчање, изборот е ваш, бидејќи робусниот и стабилен дизајн ви овозможува да се фокусирате на вашата рута. Гумениот ѓон Continental™ значи дека можете да се движите со сигурност. Влажните, калливите и карпестите патеки веќе не се проблем, туку предизвик кога го носите моделот adidas TERREX AX4 GTX, чиј горен дел е отпорен на триење. Спецификација: Машки планинарски патики Плиток профил Врвки Мек среден ѓон Плиток профил Јазиче за пета Gore-Tex® мембрана Водоотпорни Continental™ гумен ѓон.
7.988 ДЕН
7.988 ДЕН
7.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките планинарски патики adidas TERREX AX4 GTX се одличен избор за истражување на различни терени. Gore-Tex® мембраната ги комбинира карактеристиките на водоотпорност, прозрачност и отпорност на ветер. Чекорете во удобност без оглед на временските услови. Одење со умерено темпо или трчање, изборот е ваш, бидејќи робусниот и стабилен дизајн ви овозможува да се фокусирате на вашата рута. Гумениот ѓон Continental™ значи дека можете да се движите со сигурност. Влажните, калливите и карпестите патеки веќе не се проблем, туку предизвик кога го носите моделот adidas TERREX AX4 GTX, чиј горен дел е отпорен на триење. Спецификација:

 • Машки планинарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мек среден ѓон
 • Плиток профил
 • Јазиче за пета
 • Gore-Tex® мембрана
 • Водоотпорни
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7401
  9.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas TERREX AX4 GTX
  Патики
  adidas TERREX AX4 GTX