за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
Код на производ: 3024725-105
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP

Код на производ: 3024725-105
Машките патики за трчање Under Armour Charged Bandit Trail 2 SP се дизајнирани за вашите најдобри перформанси. Специјално направени за патека, овие патики имаат исклучително меко амортизирање, држење дури и на каллив терен и дополнителна заштита потребна за овој тип на трчање. Горниот дел обработен со технологијата UA Storm ја отфрла водата, без да ја жртвува можноста за дишење. Стратешки поставените слоеви во зоните со високо триеер нудат дополнителна издржливост. Обликуваното газиште се прилагодува на стапалото, ја елиминира можноста за лизгање и обезбедува исклучителна удобност. Средниот ѓон Charged Cushioning® користи обликувана пена со компресија за супериорна одзивност и издржливост. Издржливиот надворешен ѓон со технички жлебови обезбедува супериорна влечна сила додека се движите нагоре и надолу по патеката. Спецификација: Плиток профил Врвки Горниот дел обработен со технологија UA Storm Издржливи слоеви во области со зголемено триење Обликувано газиште Charged Cushioning® среден ѓон Ѓон со технички жлебови Навалување: 8 mm Тежина: 312 g.
8.590 ДЕН
8.590 ДЕН
8.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9.5 43 27.5
 • 10.5 44.5 28.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките патики за трчање Under Armour Charged Bandit Trail 2 SP се дизајнирани за вашите најдобри перформанси. Специјално направени за патека, овие патики имаат исклучително меко амортизирање, држење дури и на каллив терен и дополнителна заштита потребна за овој тип на трчање. Горниот дел обработен со технологијата UA Storm ја отфрла водата, без да ја жртвува можноста за дишење. Стратешки поставените слоеви во зоните со високо триеер нудат дополнителна издржливост. Обликуваното газиште се прилагодува на стапалото, ја елиминира можноста за лизгање и обезбедува исклучителна удобност. Средниот ѓон Charged Cushioning® користи обликувана пена со компресија за супериорна одзивност и издржливост. Издржливиот надворешен ѓон со технички жлебови обезбедува супериорна влечна сила додека се движите нагоре и надолу по патеката.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горниот дел обработен со технологија UA Storm
 • Издржливи слоеви во области со зголемено триење
 • Обликувано газиште
 • Charged Cushioning® среден ѓон
 • Ѓон со технички жлебови
 • Навалување: 8 mm
 • Тежина: 312 g

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP
  Патики
  UNDER ARMOUR UA Charged Bandit TR 2 SP