за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
Код на производ: HP8607
adidas

adidas TERREX EASTRAIL 2

Код на производ: HP8607
Код на производителот: LTF92
Машките планинарски патики adidas TERREX EASTRAIL 2 се одличен избор за авантури на отворено во поекстремни услови. Издржливите синтетички слоеви на мрежестиот горен дел обезбедуваат заштита и стабилност при секој чекор, без да ја жртвуваат удобноста. Средниот ѓон EVA обезбедува одлично амортизирање и додава удобност. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазиче на потпетица што го олеснува облекувањето и соблекувањето. Трите ленти на аdidas јасно зборуваат за неуспехот на брендот. Гумениот ѓон нуди највисоко ниво на држење, дури и на влажни и лизгави површини. Спецификација: Машки планинарски патики Плиток профил Врвки Синтетички слоеви Горен дел од мрежа отпорен на триење ЕВА среден ѓон Јазиче за пети Гумен ѓон.
5.588 ДЕН
5.588 ДЕН
5.588 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките планинарски патики adidas TERREX EASTRAIL 2 се одличен избор за авантури на отворено во поекстремни услови. Издржливите синтетички слоеви на мрежестиот горен дел обезбедуваат заштита и стабилност при секој чекор, без да ја жртвуваат удобноста. Средниот ѓон EVA обезбедува одлично амортизирање и додава удобност. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазиче на потпетица што го олеснува облекувањето и соблекувањето. Трите ленти на аdidas јасно зборуваат за неуспехот на брендот. Гумениот ѓон нуди највисоко ниво на држење, дури и на влажни и лизгави површини.
Спецификација:

 • Машки планинарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Синтетички слоеви
 • Горен дел од мрежа отпорен на триење
 • ЕВА среден ѓон
 • Јазиче за пети
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7401
  9.188 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas TERREX EASTRAIL 2
  Патики
  adidas TERREX EASTRAIL 2