за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
NIKE Flex Runner 2
Код на производ: DJ6040-400
NIKE

NIKE Flex Runner 2

Код на производ: DJ6040-400
Детските унисекс патики за деца Nike Flex Runner 2 се направени за оние малечки кои се во движење кои сакаат да играат цел ден, од игралиште до каде и да сакаат да играат. Немаат врвки, што значи дека многу лесно се облекуваат и соблекуваат. Ременот на средината на стапалото, ременот на петата и кожата на страните го стабилизираат вклопувањето. Флексибилниот ѓон од пена има длабоки жлебови, така што секој чекор има сигурност при трчање. Моделот на ѓонот помага и при влечење на повеќе површини. Пената во задниот дел обезбедува дополнителна стабилност при движење во различни насоки. Ткаенината што дише напред е лесна и помага да се одржат стапалата свежи. Зајакнувањето во пределот на прстите обезбедува дополнителна издржливост. Спецификација: Плиток профил Конструкција без врвки Горен дел од синтетичка и дишечка ткаенина Флексибилен ѓон од пена со длабоки жлебови.
2.990 ДЕН
2.990 ДЕН
2.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 13C
 • 1Y 1Y
 • 1.5Y 1.5Y
 • 2Y 2Y
 • 2.5Y 2.5Y
 • 3Y 35 22
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 12.5
 • 13.5 13.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детските унисекс патики за деца Nike Flex Runner 2 се направени за оние малечки кои се во движење кои сакаат да играат цел ден, од игралиште до каде и да сакаат да играат. Немаат врвки, што значи дека многу лесно се облекуваат и соблекуваат. Ременот на средината на стапалото, ременот на петата и кожата на страните го стабилизираат вклопувањето. Флексибилниот ѓон од пена има длабоки жлебови, така што секој чекор има сигурност при трчање. Моделот на ѓонот помага и при влечење на повеќе површини. Пената во задниот дел обезбедува дополнителна стабилност при движење во различни насоки. Ткаенината што дише напред е лесна и помага да се одржат стапалата свежи. Зајакнувањето во пределот на прстите обезбедува дополнителна издржливост.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Конструкција без врвки
 • Горен дел од синтетичка и дишечка ткаенина
 • Флексибилен ѓон од пена со длабоки жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DX7614-601
  3.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Flex Runner 2
  Патики
  NIKE Flex Runner 2