за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
NIKE Team Hustle D 11
Код на производ: DV8995-102
NIKE

NIKE Team Hustle D 11

Код на производ: DV8995-102
Од првите чекори на бебето до игралиштето, Nike Team Hustle D 10 детските патичиња за бебиња и мали деца се со малите во текот на нивните први години. Со подобрен стисок, ултра лесен систем за патики и дизајн кој е издржлив и поддржувачки, тие се задолжени да се забавуваат на игралиштето и теренот. Вистинската и синтетичка кожа на горниот дел обезбедува поддршка и издржливост, додека мекиот текстил обезбедува лесно и флексибилно чувство. Меките перничиња од пена во петицата обезбедуваат лесен комфор, додека засилувањето во пределот на прстите обезбедува издржливост. Гумениот надворешен ѓон со целосна должина обезбедува издржливо влечење од затворениот терен до игралиштето. Спецификација: Плиток профил Ремен со копче Горен дел од вистинска и синтетичка кожа и текстил Перница од пена во петицата Гумен ѓон.
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4C 19.5 10
 • 5C 21 11
 • 6C 22 12
 • 7C 23.5 13
 • 8C 25 14
 • 9C 26 15
 • 10C 27 16
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Од првите чекори на бебето до игралиштето, Nike Team Hustle D 10 детските патичиња за бебиња и мали деца се со малите во текот на нивните први години. Со подобрен стисок, ултра лесен систем за патики и дизајн кој е издржлив и поддржувачки, тие се задолжени да се забавуваат на игралиштето и теренот. Вистинската и синтетичка кожа на горниот дел обезбедува поддршка и издржливост, додека мекиот текстил обезбедува лесно и флексибилно чувство. Меките перничиња од пена во петицата обезбедуваат лесен комфор, додека засилувањето во пределот на прстите обезбедува издржливост. Гумениот надворешен ѓон со целосна должина обезбедува издржливо влечење од затворениот терен до игралиштето.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Ремен со копче
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа и текстил
 • Перница од пена во петицата
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Team Hustle D 11
  Патики
  NIKE Team Hustle D 11