за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
NIKE Air Zoom Crossover
Код на производ: DC5216-005
NIKE

NIKE Air Zoom Crossover

Код на производ: DC5216-005
Nike Air Zoom Crossover се патики за тинејџерки кои сакаат да инвестираат во иднината на својата игра. Нашите први кошаркарски патики инспирирани од женските вештини на теренот, се направени за сите млади спортисти кои ќе доминираат од почетокот на натпреварот до крајот на четвртата четвртина. Рафинираниот Zoom Air во петицата за дополнителен скок, подобра агилност и побрз премин кон вториот кош, ќе ве направи ѕвезда на секој натпревар. Графиката и дизајнот се поврзани со познатата колекција на женска кошаркарска опрема на Nike Swoosh Fly. Гумениот ѓон обезбедува насочена потпора за стапалата и одлично држење. Горниот дел од текстилната мрежа е конструиран да го држи стапалото, создавајќи чувство на удобност и пријатност, а се што треба да направите е да се фокусирате на играта. Областа на прстите е дизајнирана да обезбеди доволно простор за растење на стапалата. Спецификација: Женски кошаркарски патики за тинејџери Врвки Единица Zoom Air Лого на Nike Текстилен горен дел Гумен ѓон.
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Air Zoom Crossover се патики за тинејџерки кои сакаат да инвестираат во иднината на својата игра. Нашите први кошаркарски патики инспирирани од женските вештини на теренот, се направени за сите млади спортисти кои ќе доминираат од почетокот на натпреварот до крајот на четвртата четвртина. Рафинираниот Zoom Air во петицата за дополнителен скок, подобра агилност и побрз премин кон вториот кош, ќе ве направи ѕвезда на секој натпревар. Графиката и дизајнот се поврзани со познатата колекција на женска кошаркарска опрема на Nike Swoosh Fly. Гумениот ѓон обезбедува насочена потпора за стапалата и одлично држење. Горниот дел од текстилната мрежа е конструиран да го држи стапалото, создавајќи чувство на удобност и пријатност, а се што треба да направите е да се фокусирате на играта. Областа на прстите е дизајнирана да обезбеди доволно простор за растење на стапалата.
Спецификација:

 • Женски кошаркарски патики за тинејџери
 • Врвки
 • Единица Zoom Air
 • Лого на Nike
 • Текстилен горен дел
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DV8996-002
  4.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Air Zoom Crossover
  Патики
  NIKE Air Zoom Crossover