за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
adidas MIDCITY LOW
Код на производ: ID5403
adidas

adidas MIDCITY LOW

Код на производ: ID5403
Код на производителот: NJM38
adidas TENNIS MIDCITY LOW се ретро-инспирирани унисекс патики направени делумно од рециклирани материјали. Иако се инспирирани од естетиката на доцните 80-ти, овие патики на adidas носат модерен изглед и неверојатно чувство на удобност. Горниот дел е изработен од мешавина од синтетичка кожа и текстил и на овие патики им дава автентичен изглед. Средниот ѓон направен со технологија Cloudfoam обезбедува удобно амортизирање без оглед на активноста што ја правите и каде одите. Надворешноста содржи најмалку 50% рециклирани материјали и е само едно од решенијата на adidas за проблемот со пластичниот отпад. Спецификација: Патики - lifestyle Врвки Гумен ѓон Горен дел од синтетичка кожа и текстил Среден ѓон Cloudfoam Направени од 50% рециклиран материјал.
5.488 ДЕН
5.488 ДЕН
5.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10- 45 1/3 28
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas TENNIS MIDCITY LOW се ретро-инспирирани унисекс патики направени делумно од рециклирани материјали. Иако се инспирирани од естетиката на доцните 80-ти, овие патики на adidas носат модерен изглед и неверојатно чувство на удобност. Горниот дел е изработен од мешавина од синтетичка кожа и текстил и на овие патики им дава автентичен изглед. Средниот ѓон направен со технологија Cloudfoam обезбедува удобно амортизирање без оглед на активноста што ја правите и каде одите. Надворешноста содржи најмалку 50% рециклирани материјали и е само едно од решенијата на adidas за проблемот со пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Патики - lifestyle
 • Врвки
 • Гумен ѓон
 • Горен дел од синтетичка кожа и текстил
 • Среден ѓон Cloudfoam
 • Направени од 50% рециклиран материјал

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas MIDCITY LOW
  Патики
  adidas MIDCITY LOW