за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
adidas STABIL NEXT GEN
Код на производ: IG3196
adidas

adidas STABIL NEXT GEN

Код на производ: IG3196
Код на производителот: LTF17
Секојдневните машки патики на adidas Stabil Next Gen се дизајнирани да доминираат со самодоверба во спортската сала. Како што сугерира името, овие патики се познати по нивната стабилност. Лесни и стилски, нивниот плетен горен дел има засилени странични ѕидови за да се обезбеди поддршка за странично движење. Дури и нивниот среден ѓон BOOST што ја враќа енергијата е врамен во EVA за максимална стабилност и одлично амортизирање. Производот е создаден делумно од рециклиран материјал како дел од мисијата на adidas да го намали производството на пластичен отпад. Гумениот ѓон има заоблени рабови за поприродно движење. Овој модел содржи најмалку 50% рециклирана содржина, така што правењето на производот е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Машки патики за игра во затворен простор BOOST среден ѓон Плетен горен дел Гумен ѓон.
9.788 ДЕН
9.788 ДЕН
9.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 9 43 1/3 26.7
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Секојдневните машки патики на adidas Stabil Next Gen се дизајнирани да доминираат со самодоверба во спортската сала. Како што сугерира името, овие патики се познати по нивната стабилност. Лесни и стилски, нивниот плетен горен дел има засилени странични ѕидови за да се обезбеди поддршка за странично движење. Дури и нивниот среден ѓон BOOST што ја враќа енергијата е врамен во EVA за максимална стабилност и одлично амортизирање. Производот е создаден делумно од рециклиран материјал како дел од мисијата на adidas да го намали производството на пластичен отпад. Гумениот ѓон има заоблени рабови за поприродно движење. Овој модел содржи најмалку 50% рециклирана содржина, така што правењето на производот е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки патики за игра во затворен простор
 • BOOST среден ѓон
 • Плетен горен дел
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Indoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FZ4658
  4.088 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas STABIL NEXT GEN
  Патики
  adidas STABIL NEXT GEN