за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
NIKE LeBron NXXT Gen
Код на производ: DR8784-600
NIKE

NIKE LeBron NXXT Gen

Код на производ: DR8784-600
Без разлика дали вежбате кошарка професионално или рекреативно, со локален тим, чувствувајте се побрзо, поблиску до теренот и посигурно во машките кошаркарски патики Nike LeBron NXXT Gen. Тие се специјално дизајнирани да ги задоволат барањата на денешната брза игра, за да можете да останете пред вашите противници со вашата брзина и сила во сите правци. Нивниот надворешен ѓон обезбедува влечење во повеќе насоки, што е знак на корените на Леброн. Единицата Zoom Air во предната страна е закривена за да се витка во повеќе насоки. Обезбедува враќање на енергијата за брза реакција при свиоци и нуди флексибилно чувство кое природно се движи со вашите стапала. Единицата Zoom Air во петицата обезбедува амортизирање. Пената во средниот ѓон е мека и мазна додека ве држи ниско на земја и го подобрува чувството на терен. Мрежата што дише на горниот дел е лесна и издржлива. Спецификација: Полудлабок профил Вртење Мрежест горен дел Zoom Air единици во ѓонот Среден ѓон од пена Гумен ѓон.
11.490 ДЕН
11.490 ДЕН
11.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Без разлика дали вежбате кошарка професионално или рекреативно, со локален тим, чувствувајте се побрзо, поблиску до теренот и посигурно во машките кошаркарски патики Nike LeBron NXXT Gen. Тие се специјално дизајнирани да ги задоволат барањата на денешната брза игра, за да можете да останете пред вашите противници со вашата брзина и сила во сите правци. Нивниот надворешен ѓон обезбедува влечење во повеќе насоки, што е знак на корените на Леброн. Единицата Zoom Air во предната страна е закривена за да се витка во повеќе насоки. Обезбедува враќање на енергијата за брза реакција при свиоци и нуди флексибилно чувство кое природно се движи со вашите стапала. Единицата Zoom Air во петицата обезбедува амортизирање. Пената во средниот ѓон е мека и мазна додека ве држи ниско на земја и го подобрува чувството на терен. Мрежата што дише на горниот дел е лесна и издржлива.
Спецификација:

 • Полудлабок профил
 • Вртење
 • Мрежест горен дел
 • Zoom Air единици во ѓонот
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV1193-901
  9.354 ДЕН
  Заштеда 40%
  15.590 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DX4985-002
  9.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH1537-003
  6.834 ДЕН
  Заштеда 40%
  11.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE LeBron NXXT Gen
  Патики
  NIKE LeBron NXXT Gen