за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
NIKE Vomero 16
Код на производ: DA7245-011
NIKE

NIKE Vomero 16

Код на производ: DA7245-011
Nike Vomero 16 е машка патика за трчање за подобри атлетски перформанси. Најновиот модел има помек јазик од претходната верзија и пена ZoomX перница која дава енергија на секој чекор. Горниот дел е лесен, доста растеглив, со вентилациони својства кои се неопходни на повеќекилометарски патеки. Ја барате вистинската количина на поддршка? Обезбедивме прилагодлив ремен во средината на стапалото и тока на петицата што го достигнува својот полн капацитет на функционалност на нерамни површини. Додадовме посебна потпора од страната која во комбинација со врвките го прави стапалото безбедно. Користејќи ги резултатите од истражувањето, мрежата ја ставаме на клучни места, особено околу прстите. Стапалото се потпира на Nike ZoomX, нашата најлесна пена што враќа енергија. Го комбиниравме со Zoom Air перниче под предниот дел на стапалото. Гумата со висок степен на абразија на надворешниот ѓон има влечни својства. Спецификација: Машки патики за трчање ZoomX пена Единица Air Zoom Врвки Плиток профил Мрежести панели Лого на Nike Гумен ѓон.
10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Vomero 16 е машка патика за трчање за подобри атлетски перформанси. Најновиот модел има помек јазик од претходната верзија и пена ZoomX перница која дава енергија на секој чекор. Горниот дел е лесен, доста растеглив, со вентилациони својства кои се неопходни на повеќекилометарски патеки. Ја барате вистинската количина на поддршка? Обезбедивме прилагодлив ремен во средината на стапалото и тока на петицата што го достигнува својот полн капацитет на функционалност на нерамни површини. Додадовме посебна потпора од страната која во комбинација со врвките го прави стапалото безбедно. Користејќи ги резултатите од истражувањето, мрежата ја ставаме на клучни места, особено околу прстите. Стапалото се потпира на Nike ZoomX, нашата најлесна пена што враќа енергија. Го комбиниравме со Zoom Air перниче под предниот дел на стапалото. Гумата со висок степен на абразија на надворешниот ѓон има влечни својства.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • ZoomX пена
 • Единица Air Zoom
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Мрежести панели
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DH0623-200
  11.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Vomero 16
  Патики
  NIKE Vomero 16