за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
Код на производ: DV2020-001
NIKE

NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2

Код на производ: DV2020-001
За рели што не попушта и маратонски меч што мора да заврши во ваша корист, одете со машките патики за тенис Nike Air Zoom Vapor Pro 2. Ги вративме сите елементи во кои уживавте со оригиналниот Pro модел: дизајн со низок профил, флексибилна единица за Zoom Air која ви помага да преминете од основната линија до основната линија со таа позната удобност што ве одржува свежи на непростливи површини. Ги комбиниравме тие подобрувања со нашата иновативна влечна шема на надворешниот ѓон Claybreaker, која нуди идеално држење и помалку наталожување глина на земјените терени. Зафатената површина на внатрешната страна на патиките овозможува полесно стартување и запирање на менувањето на насоката. Погустите обрасци во центарот на предниот дел и средината на стапалото обезбедуваат влечење и зафат. Широката влечна шема на надворешната страна на патиката ви помага да лизгате со контрола. Лесниот среден ѓон нуди поддршка без додавање непотребна тежина. Плус, внатрешноста на растегнување го прегрнува вашето стапало за да се прилагоди како чорап. Издржливата, зајакната мрежа помага да ги одржувате стапалата ладни и обезбедува дополнителна поддршка. Надворешниот ѓон со дезен од шевронен користи дизајн базиран на податоци за да создаде оптимална влечна сила без да влијае на вашата способност за лизгање. Ја отстранивме гумата во области со слабо триење за да ја одржиме тежината на минимум. Рамката за стапалото со целосна должина на надворешната страна на патиката помага да се стабилизира стапалото при брзо движење. Спецификација: Плиток профил Врвки Единица Zoom Air Шема Claybreaker Горен дел кој дише Ѓон со дезен од шевронен За играње на глина.
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
8.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

За рели што не попушта и маратонски меч што мора да заврши во ваша корист, одете со машките патики за тенис Nike Air Zoom Vapor Pro 2. Ги вративме сите елементи во кои уживавте со оригиналниот Pro модел: дизајн со низок профил, флексибилна единица за Zoom Air која ви помага да преминете од основната линија до основната линија со таа позната удобност што ве одржува свежи на непростливи површини. Ги комбиниравме тие подобрувања со нашата иновативна влечна шема на надворешниот ѓон Claybreaker, која нуди идеално држење и помалку наталожување глина на земјените терени. Зафатената површина на внатрешната страна на патиките овозможува полесно стартување и запирање на менувањето на насоката. Погустите обрасци во центарот на предниот дел и средината на стапалото обезбедуваат влечење и зафат. Широката влечна шема на надворешната страна на патиката ви помага да лизгате со контрола. Лесниот среден ѓон нуди поддршка без додавање непотребна тежина. Плус, внатрешноста на растегнување го прегрнува вашето стапало за да се прилагоди како чорап. Издржливата, зајакната мрежа помага да ги одржувате стапалата ладни и обезбедува дополнителна поддршка. Надворешниот ѓон со дезен од шевронен користи дизајн базиран на податоци за да создаде оптимална влечна сила без да влијае на вашата способност за лизгање. Ја отстранивме гумата во области со слабо триење за да ја одржиме тежината на минимум. Рамката за стапалото со целосна должина на надворешната страна на патиката помага да се стабилизира стапалото при брзо движење.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Единица Zoom Air
 • Шема Claybreaker
 • Горен дел кој дише
 • Ѓон со дезен од шевронен
 • За играње на глина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тенис
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2
  Патики
  NIKE Court Air Zoom Vapor Pro 2