за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
NIKE Zoom Freak 3
Код на производ: DA0694-003
NIKE

NIKE Zoom Freak 3

Код на производ: DA0694-003
Nike Zoom Freak 3 се патики за кошарка со автентична атмосфера на еден од најталентираните играчи во НБА, Јанис Адетокунбо. Неговата игра се карактеризира со динамично движење и неверојатна способност да се прилагоди на која било позиција за да ги остави противниците далеку зад себе. Овој модел е дизајниран да му овозможи на Џенис да го извлече максимумот од уникатниот сет на вештини што го поседува. Патиките обезбедуваат совршена приспособливост, реагирање на прстите, како и повеќенасочно влечење кое го контролира движењето. Лесниот и контурен среден ѓон од пена е издлабен во предниот дел за да се ослободи простор за две единици Zoom Air. Пената се сече за да се намали тежината и да се обезбеди поголема одзивност. Системот за поврзување е комплетиран со флексибилен TPU ремен што го фиксира стапалото. Надворешниот, гумен дел од ѓонот е поделен на два дела, така што предниот и задниот дел се поврзани во средината со потпора, што придонесува за поголема флексибилност и стабилизација при движење. Спецификација: Кошаркарски патики Горен дел: текстилен, синтетички Среден ѓон од пена Две Zoom Air единици Стабилизација на стапалата Гумен ѓон.
8.490 ДЕН
8.490 ДЕН
5.094 ДЕН
Заштеда: 3.396 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Zoom Freak 3 се патики за кошарка со автентична атмосфера на еден од најталентираните играчи во НБА, Јанис Адетокунбо. Неговата игра се карактеризира со динамично движење и неверојатна способност да се прилагоди на која било позиција за да ги остави противниците далеку зад себе. Овој модел е дизајниран да му овозможи на Џенис да го извлече максимумот од уникатниот сет на вештини што го поседува. Патиките обезбедуваат совршена приспособливост, реагирање на прстите, како и повеќенасочно влечење кое го контролира движењето. Лесниот и контурен среден ѓон од пена е издлабен во предниот дел за да се ослободи простор за две единици Zoom Air. Пената се сече за да се намали тежината и да се обезбеди поголема одзивност. Системот за поврзување е комплетиран со флексибилен TPU ремен што го фиксира стапалото. Надворешниот, гумен дел од ѓонот е поделен на два дела, така што предниот и задниот дел се поврзани во средината со потпора, што придонесува за поголема флексибилност и стабилизација при движење.
Спецификација:

 • Кошаркарски патики
 • Горен дел: текстилен, синтетички
 • Среден ѓон од пена
 • Две Zoom Air единици
 • Стабилизација на стапалата
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DR8784-100
  11.990 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Zoom Freak 3
  Патики
  NIKE Zoom Freak 3