за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
NIKE Zegama
Код на производ: DH0623-003
NIKE

NIKE Zegama

Код на производ: DH0623-003
Посетете нерамен, бескомпромисен терен во машките патики за трчање Nike Zegama. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита при подолги протегања на вашето трчање. Навлаките се протегаат преку прстите за дополнителна издржливост. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен. Спецификација: Машки патики за трчање Прекривки преку прстите Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Nike Zoom X Ѓон со длабоки жлебови.
10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
10.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 11 45 29
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Посетете нерамен, бескомпромисен терен во машките патики за трчање Nike Zegama. Дизајнирани со поголем стисок и стабилност, помагаат да се намали заморот и да се заштитите од удари, за да можете да продолжите да се качувате кога теренот станува каллив и валкан. Без разлика дали се работи за стрмно и карпесто искачување, или непречено спуштање, чувствувајте се самоуверено кога ќе одлучите да го поминете. Мрежестиот горен дел обезбедува оптимална дишливост додека внатрешната конструкција на петицата обезбедува стабилност на сите варијации на патеката. Лесниот среден ѓон Nike Zoom X е подигнат за да ви даде поголема заштита при подолги протегања на вашето трчање. Навлаките се протегаат преку прстите за дополнителна издржливост. Подлабоките и разновидни жлебови, нагласени со поголемо растојание, обезбедуваат одлична влечна сила на технички терен.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Прекривки преку прстите
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Nike Zoom X
 • Ѓон со длабоки жлебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DV3853-401
  8.790 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CZ1856-002
  8.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Zegama
  Патики
  NIKE Zegama