за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
adidas Adizero SL
Код на производ: HQ7232
adidas

adidas Adizero SL

Код на производ: HQ7232
Код на производителот: LIZ90
adidas Adizero SL W се женски патики за трчање создадени за врвни тркачи кои сакаат брзина. Патиките се карактеризираат со екстремно мала тежина. Изработени се од висококвалитетен мрежен материјал кој обезбедува прозрачност и добро се прилагодува на стапалото. Имаат систем за амортизација Lightstrike и Lightstrike Pro, кој обезбедува оптимално враќање на енергијата. Lightstrike пена се наоѓа низ целиот ѓон, а Lightstrike Pro пената се додава на предниот дел на стапалото. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење. Горниот дел на патиките е направен од најмалку 50% рециклирани материјали, што помага да се зачува животната средина. Спецификација: Женски патики за трчање Наменети се за врвни тркачи Има систем за амортизација Lightstrike и Lightstrike Pro Изработени се од висококвалитетен мрежест материјал Гумениот ѓон обезбедува одлично држење Изработени од делумно рециклирани материјали.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

7.988 ДЕН
7.988 ДЕН
6.390 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
 • 6 39 1/3 24.5
 • 6- 40 25
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Adizero SL W се женски патики за трчање создадени за врвни тркачи кои сакаат брзина. Патиките се карактеризираат со екстремно мала тежина. Изработени се од висококвалитетен мрежен материјал кој обезбедува прозрачност и добро се прилагодува на стапалото. Имаат систем за амортизација Lightstrike и Lightstrike Pro, кој обезбедува оптимално враќање на енергијата. Lightstrike пена се наоѓа низ целиот ѓон, а Lightstrike Pro пената се додава на предниот дел на стапалото. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење. Горниот дел на патиките е направен од најмалку 50% рециклирани материјали, што помага да се зачува животната средина. Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Наменети се за врвни тркачи
 • Има систем за амортизација Lightstrike и Lightstrike Pro
 • Изработени се од висококвалитетен мрежест материјал
 • Гумениот ѓон обезбедува одлично држење
 • Изработени од делумно рециклирани материјали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IG8994
  10.390 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Adizero SL
  Патики
  adidas Adizero SL