Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
NIKE Zoom Freak 4
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DJ6149-100)
NIKE

NIKE Zoom Freak 4

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Freak 4 се препознатливите кошаркарски патики на Јанис Адетокумба. Напредниот лесен дизајн на неговиот најнов чевел кој совршено одговара на стапалото ви дава погон на теренот. Овој дизајн може да се справи со брзи промени на правецот на двете страни на теренот, давајќи ви стабилност и повеќенасочно влечење. Лесниот среден ѓон е издлабен под предниот дел на стапалото, каде што се поставени две единици Air Zoom. Ова им овозможува на единиците Zoom Air да се компресираат под тежина, а потоа да се прошират за да помогнат во враќањето на енергијата. Исто така, тие се малку наклонети и подготвени за движење напред. Компјутерски генерираниот надворешен ѓон ви обезбедува повеќенасочно влечење со шема што наликува на топографска карта. Парче лесна и издржлива пена е вградено во надворешната страна на средниот ѓон. Тоа му дава стабилност на стапалото при брзи странични промени. Исечињата во пената под прстите и петицата ја намалуваат тежината на патиките. Обликуваните жлебови во гумениот ѓон овозможуваат лесно преклопување на патиките. Превртеното лого на Swoosh е симбол за потпис на овие Nike патики. Спецификација: Кошаркарски патики Врвки Плиток профил Единици за зумирање воздух во средниот ѓон Превртено лого на Swoosh Компјутерски генериран гумен ѓон.
Подетално

Nike Zoom Freak 4 се препознатливите кошаркарски патики на Јанис Адетокумба. Напредниот лесен дизајн на неговиот најнов чевел кој совршено одговара на стапалото ви дава погон на теренот. Овој дизајн може да се справи со брзи промени на правецот на двете страни на теренот, давајќи ви стабилност и повеќенасочно влечење. Лесниот среден ѓон е издлабен под предниот дел на стапалото, каде што се поставени две единици Air Zoom. Ова им овозможува на единиците Zoom Air да се компресираат под тежина, а потоа да се прошират за да помогнат во враќањето на енергијата. Исто така, тие се малку наклонети и подготвени за движење напред. Компјутерски генерираниот надворешен ѓон ви обезбедува повеќенасочно влечење со шема што наликува на топографска карта. Парче лесна и издржлива пена е вградено во надворешната страна на средниот ѓон. Тоа му дава стабилност на стапалото при брзи странични промени. Исечињата во пената под прстите и петицата ја намалуваат тежината на патиките. Обликуваните жлебови во гумениот ѓон овозможуваат лесно преклопување на патиките. Превртеното лого на Swoosh е симбол за потпис на овие Nike патики.
Спецификација:

 • Кошаркарски патики
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Единици за зумирање воздух во средниот ѓон
 • Превртено лого на Swoosh
 • Компјутерски генериран гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO7189-101
  8.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM1123-501
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD9538-014
  4.963 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.090 ДЕН
  Помош