Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
ASICS Gel-Excite 9
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1011B338-600)
ASICS

ASICS Gel-Excite 9

Претходна цена
5.590 ДЕН
Моментална цена
5.590 ДЕН
Цена со попуст
4.472 ДЕН
Заштеда: 1.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 38 24
 • 6 39 24.5
 • 6.5 39.5 25
 • 7 40 25.5
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41.5 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43.5 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 28.5
 • 11.5 46 29
 • 12 46.5 29.5
 • 12.5 47 30
 • 13 13
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ASICS GEL-EXCITE 9 се машки патики за трчање дизајнирани за секојдневно фитнес трчање. Функционални патики кои брзо ќе ви станат омилени лесни патики за трчање. Благодарение на дизајнираниот горен дел изработен од жакард мрежа, протокот на воздух се зголемува, а вашите стапала ќе останат суви и ќе ја задржат утринската свежина. AMPLIFOAM™ перничињата во средниот ѓон во комбинација со технологијата GEL® ги прават овие патики лесни, обезбедуваат совршено амортизирање и во исто време обезбедуваат помек допир. Овој материјал, исто така, помага да се зголемат својствата на отскокнување на патиката во фаза на одвојување од земја и во фаза на контакт со земја. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Логото на ASICS јасно ја истакнува вашата љубов кон брендот. Комбинацијата на функционалност и издржливост на овие патики ASICS ве мотивира да ги поместите сопствените граници и да соборите лични рекорди. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и дава сигурност на вашиот чекор. Родени сме да се движиме! Спецификација: Машки патики за трчање Класично врвкање Плиток профил GEL® технологија AMPLIFOAM™ перничиња Лого на ASICS Гумен ѓон.
Подетално

ASICS GEL-EXCITE 9 се машки патики за трчање дизајнирани за секојдневно фитнес трчање. Функционални патики кои брзо ќе ви станат омилени лесни патики за трчање. Благодарение на дизајнираниот горен дел изработен од жакард мрежа, протокот на воздух се зголемува, а вашите стапала ќе останат суви и ќе ја задржат утринската свежина. AMPLIFOAM™ перничињата во средниот ѓон во комбинација со технологијата GEL® ги прават овие патики лесни, обезбедуваат совршено амортизирање и во исто време обезбедуваат помек допир. Овој материјал, исто така, помага да се зголемат својствата на отскокнување на патиката во фаза на одвојување од земја и во фаза на контакт со земја. Патиките се со плиток профил со класични врвки. Логото на ASICS јасно ја истакнува вашата љубов кон брендот. Комбинацијата на функционалност и издржливост на овие патики ASICS ве мотивира да ги поместите сопствените граници и да соборите лични рекорди. Гумениот ѓон обезбедува одлично држење и дава сигурност на вашиот чекор. Родени сме да се движиме!
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • GEL® технологија
 • AMPLIFOAM™ перничиња
 • Лого на ASICS
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд ASICS
  Возраст За возрасни
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B485-001
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 1011B485-403
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Помош