Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2
Машки outdoor патики
Код на производ:
(NF0A7W5MBQW1)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Vectiv™ Infinite 2

Претходна цена
10.590 ДЕН
Моментална цена
10.590 ДЕН
Цена со попуст
8.472 ДЕН
Заштеда: 2.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 39 25
 • 7.5 40 25.5
 • 8 40.5 26
 • 8.5 41 26.5
 • 9 42 27
 • 9.5 42.5 27.5
 • 10 43 28
 • 10.5 44 28.5
 • 11 44.5 29
 • 11.5 45 29.5
 • 12 45.5 30
 • 12.5 46 30.5
 • 13 47 31
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
THE NORTH FACE VECTIV™ Infinite 2 се машки outdoor патики кои ќе ви обезбедат врвна удобност. Тие се дизајнирани да обезбедат прецизност и стабилност за време на долгите денови поминати на планински патеки. Тие се издржливи и подготвени дури и за најсложените терени. Тие имаат подобрена влечна сила и амортизација на влажен и каллив терен благодарение на гумениот ѓон со жлебови длабоки 5 мм. Текстилниот горен прозрачен дел, но доволно цврст за да го заштити вашето стапало. Внатрешноста на патиката е мека и лесна, додека средниот ѓон VECTIV 2.0 обезбедува дополнителна стабилност на прстите и петицата. Средниот ѓон во пределот на прстите има врвни EVA влошки, како и влошка од пена Pebax® со дебелина од 6 мм што дополнително ги подобрува карактеристиките на овој извонреден модел. Напредното газиште со широчина D има широк облик на стапало, обезбедувајќи удобност што му треба на секој планинар или тркач. Спецификација: Машки outdoor патики Текстилен горен дел Плиток профил Врвки VECTIV™ технологија Pebax® влошка во средниот ѓон ЕВА пена Гумен ѓон.
Подетално

THE NORTH FACE VECTIV™ Infinite 2 се машки outdoor патики кои ќе ви обезбедат врвна удобност. Тие се дизајнирани да обезбедат прецизност и стабилност за време на долгите денови поминати на планински патеки. Тие се издржливи и подготвени дури и за најсложените терени. Тие имаат подобрена влечна сила и амортизација на влажен и каллив терен благодарение на гумениот ѓон со жлебови длабоки 5 мм. Текстилниот горен прозрачен дел, но доволно цврст за да го заштити вашето стапало. Внатрешноста на патиката е мека и лесна, додека средниот ѓон VECTIV 2.0 обезбедува дополнителна стабилност на прстите и петицата. Средниот ѓон во пределот на прстите има врвни EVA влошки, како и влошка од пена Pebax® со дебелина од 6 мм што дополнително ги подобрува карактеристиките на овој извонреден модел. Напредното газиште со широчина D има широк облик на стапало, обезбедувајќи удобност што му треба на секој планинар или тркач.
Спецификација:

 • Машки outdoor патики
 • Текстилен горен дел
 • Плиток профил
 • Врвки
 • VECTIV™ технологија
 • Pebax® влошка во средниот ѓон
 • ЕВА пена
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош