Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
NIKE Court Borough Low 2 SE
Детски патики
Код на производ:
(BQ5448-123)
NIKE

NIKE Court Borough Low 2 SE

Претходна цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10C 27 16
 • 10\.C 27.5 16.5
 • 11C 28 17
 • 11\.C 28.5 17.5
 • 12C 29.5 18
 • 12\.C 30 18.5
 • 13C 13C
 • 13\.C 13"C
 • 1Y 1Y
 • 1.5Y 1"Y
 • 2Y 2Y
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Court Borough Low 2 SE се lifestyle патики за малку поголеми момчиња носат редизајниран ретро стил инспириран од изгледот на кошаркарските патики. Издржлив, удобен горен дел од вистинска кожа и влечен надворешен ѓон со кружни дезени им оддава почит на кошаркарските чевли од минатото. Перфорираната текстура на овие патики овозможува оптимална циркулација на воздухот и значително го намалува потењето на нозете. Кожниот горен дел се прилагодува на обликот на стапалото, поддржувајќи го секој чекор на детето. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето на патиката. Направете вашите деца да изгледаат како играчи на NBA на теренот и надвор од него секој ден.Спецификација: Патики за постари момчиња – lifestyle Плиток профил Врвки Горен материјал: вистинска кожа Повлечете ја јазичето на петицата Лого на Swoosh Гумен ѓон.
Подетално

Nike Court Borough Low 2 SE се lifestyle патики за малку поголеми момчиња носат редизајниран ретро стил инспириран од изгледот на кошаркарските патики. Издржлив, удобен горен дел од вистинска кожа и влечен надворешен ѓон со кружни дезени им оддава почит на кошаркарските чевли од минатото. Перфорираната текстура на овие патики овозможува оптимална циркулација на воздухот и значително го намалува потењето на нозете. Кожниот горен дел се прилагодува на обликот на стапалото, поддржувајќи го секој чекор на детето. Јазичето за влечење на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето на патиката. Направете вашите деца да изгледаат како играчи на NBA на теренот и надвор од него секој ден.
Спецификација:

 • Патики за постари момчиња – lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен материјал: вистинска кожа
 • Повлечете ја јазичето на петицата
 • Лого на Swoosh
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош