Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
NIKE LeBron Witness 7
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DM1123-501)
NIKE

NIKE LeBron Witness 7

Претходна цена
8.090 ДЕН
Моментална цена
8.090 ДЕН
Цена со попуст
6.472 ДЕН
Заштеда: 1.618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките кошаркарски патики Nike LeBron Witness 7 се најлесниот модел на LeBron, со поддршка што може да ви помогне да останете пред противникот. Видлива единица Air Max со цела должина е вградена во средна ѓон со низок профил, со обвивка од пена, за поддршка при странично движење. Воздухот е специјално поставен во предниот дел за да ја намали тежината и да ја зголеми реакцијата. Прозрачната, зајакната мрежа во горниот дел обезбедува удобно, лесно вклопување, од ременот на предниот дел до надворешните обликувани делови. Пената и мрежниот јазик ја зголемуваат удобноста, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и вадењето. Издржливиот гумен ѓон е поделен и делумно исечен под лакот за полесно флексирање, а има и класичен шаблон од шевронен. Засилените шевови долж страните обезбедуваат цврсто вклопување, за целосна поддршка на стапалото. Спецификација: Машки кошаркарски патики Плиток профил Врвки Мрежест горен дел Единица Air Max со целосна должина Пена и мрежен јазик Јазиче за пети Лого на Nike Гумен ѓон со дезен од шевронен.
Подетално

Машките кошаркарски патики Nike LeBron Witness 7 се најлесниот модел на LeBron, со поддршка што може да ви помогне да останете пред противникот. Видлива единица Air Max со цела должина е вградена во средна ѓон со низок профил, со обвивка од пена, за поддршка при странично движење. Воздухот е специјално поставен во предниот дел за да ја намали тежината и да ја зголеми реакцијата. Прозрачната, зајакната мрежа во горниот дел обезбедува удобно, лесно вклопување, од ременот на предниот дел до надворешните обликувани делови. Пената и мрежниот јазик ја зголемуваат удобноста, а јазичето на петицата го олеснува облекувањето и вадењето. Издржливиот гумен ѓон е поделен и делумно исечен под лакот за полесно флексирање, а има и класичен шаблон од шевронен. Засилените шевови долж страните обезбедуваат цврсто вклопување, за целосна поддршка на стапалото.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Единица Air Max со целосна должина
 • Пена и мрежен јазик
 • Јазиче за пети
 • Лого на Nike Гумен ѓон со дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO7189-101
  8.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM1123-005
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Помош