Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
adidas SOLARGLIDE 6
Машки патики за трчање
Код на производ:
(HP7612)
adidas

adidas SOLARGLIDE 6

Претходна цена
9.288 ДЕН
Моментална цена
9.288 ДЕН
Цена со попуст
7.430 ДЕН
Заштеда: 1.858 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Постојат патики во кои можете да трчате и машки патики за трчање adidas SOLARGLIDE 6. Тие се вашиот идеален избор за постигнување на секојдневните цели, како што се зголемување на километражата или лично најдобро. Технологијата BOOST обезбедува подобро амортизирање, додека LEP 2.0 ја зголемува енергијата за следниот чекор. Текстилниот горен дел придонесува за дишење, додека гумениот ѓон Continental™ има одлични влечни својства на влажни и суви услови. Не сте расположени за тренинг денес? Прошетајте го adidas SOLARGLIDE 6 до продавницата, центарот на градот или вашето омилено маалско кафуле. Горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина, така што методот на производство е само едно од решенијата за намалување на пластичниот отпад. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Врвки Среден ѓон BOOST LEP 2.0 технологија Пад на ѓонот: 10мм Continental™ гумен ѓон.
Подетално

Постојат патики во кои можете да трчате и машки патики за трчање adidas SOLARGLIDE 6. Тие се вашиот идеален избор за постигнување на секојдневните цели, како што се зголемување на километражата или лично најдобро. Технологијата BOOST обезбедува подобро амортизирање, додека LEP 2.0 ја зголемува енергијата за следниот чекор. Текстилниот горен дел придонесува за дишење, додека гумениот ѓон Continental™ има одлични влечни својства на влажни и суви услови. Не сте расположени за тренинг денес? Прошетајте го adidas SOLARGLIDE 6 до продавницата, центарот на градот или вашето омилено маалско кафуле. Горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина, така што методот на производство е само едно од решенијата за намалување на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Среден ѓон BOOST
 • LEP 2.0 технологија
 • Пад на ѓонот: 10мм
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GV9137
  8.470 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.588 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7672
  10.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.688 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики HP2433
  4.070 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.088 ДЕН
  Помош