Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DD9538-014)
NIKE

NIKE KD Trey 5 X

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
Со својот лесен горен и мек систем за поддршка, кошаркарските патики Nike KD Trey 5 X ќе ви овозможат да „пливате“ како Кевин Дурант, чекајќи го совршениот момент за одлетување до кошот. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбени ставови, бидејќи ви овозможува да ја заглавите ногата и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air во предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите што се користат во отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страната додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на оваа патика) на јазикот ги прават овие патики задолжителни за сите љубители на кошарката, особено за љубителите на Кевин Дурант. Спецификација: Кошаркарски патики Плиток профил Врвки Единица Air Zoom Вградено лого на Swoosh Логото на KD во дизајнот.
Подетално

Со својот лесен горен и мек систем за поддршка, кошаркарските патики Nike KD Trey 5 X ќе ви овозможат да „пливате“ како Кевин Дурант, чекајќи го совршениот момент за одлетување до кошот. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбени ставови, бидејќи ви овозможува да ја заглавите ногата и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air во предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите што се користат во отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страната додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на оваа патика) на јазикот ги прават овие патики задолжителни за сите љубители на кошарката, особено за љубителите на Кевин Дурант.
Спецификација:

 • Кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Единица Air Zoom
 • Вградено лого на Swoosh
 • Логото на KD во дизајнот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO7189-101
  8.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM1123-501
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Помош