Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
NIKE Precision 6
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DD9535-101)
NIKE

NIKE Precision 6

Претходна цена
5.290 ДЕН
Моментална цена
5.290 ДЕН
Цена со попуст
4.232 ДЕН
Заштеда: 1.058 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Создадете простор на теренот, застанете за неколку секунди, шутирајте од дриблингот - сето тоа во унисекс кошаркарските патики Nike Precision 6. Тие се дизајнирани да им овозможат на брзите играчи да ја менуваат брзината и насоката на движење, со совршена контрола на играта. Од кадифениот отвор и јазик до изменетата шема на шевронен на ѓонот за сигурно вклопување, овие брзи рамни чевли ви овозможуваат да дадете се од себе додека го зголемувате темпото на играта. Кадифената мека пена на отворот и јазикот го зголемува чувството на удобност околу глуждот и преку горниот дел на стапалото. Средниот ѓон од лиена пена обезбедува меко чувство и поддршка, со совршено амортизирање цело време. Моделот на шевронен обезбедува повеќенасочно држење, што е оптимално за играчите кои се потпираат на нивната брзина и способноста да ги пресретнат додавањата на противникот. Гумата се обвиткува околу страните на предната страна, така што стисокот е совршен и таму. Оптимално поставениот систем за поврзување обезбедува сигурност и ги елиминира сите одвлекувања. Плиткиот отвор обезбедува подвижност на спојот, а видливо исечените делови од пената ја намалуваат тежината на патиките. Спецификација: Унисекс кошаркарски патики Плиток профил Врвки Среден ѓон од пена Лого на Nike Ѓон со дезен од шевронен.
Подетално

Создадете простор на теренот, застанете за неколку секунди, шутирајте од дриблингот - сето тоа во унисекс кошаркарските патики Nike Precision 6. Тие се дизајнирани да им овозможат на брзите играчи да ја менуваат брзината и насоката на движење, со совршена контрола на играта. Од кадифениот отвор и јазик до изменетата шема на шевронен на ѓонот за сигурно вклопување, овие брзи рамни чевли ви овозможуваат да дадете се од себе додека го зголемувате темпото на играта. Кадифената мека пена на отворот и јазикот го зголемува чувството на удобност околу глуждот и преку горниот дел на стапалото. Средниот ѓон од лиена пена обезбедува меко чувство и поддршка, со совршено амортизирање цело време. Моделот на шевронен обезбедува повеќенасочно држење, што е оптимално за играчите кои се потпираат на нивната брзина и способноста да ги пресретнат додавањата на противникот. Гумата се обвиткува околу страните на предната страна, така што стисокот е совршен и таму. Оптимално поставениот систем за поврзување обезбедува сигурност и ги елиминира сите одвлекувања. Плиткиот отвор обезбедува подвижност на спојот, а видливо исечените делови од пената ја намалуваат тежината на патиките. Спецификација:

 • Унисекс кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Среден ѓон од пена
 • Лого на Nike
 • Ѓон со дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DJ6149-100
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO7189-101
  8.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM1123-501
  6.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.090 ДЕН
  Помош