Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
NIKE Air Max 2021
Детски патики
Код на производ:
(DA3199-006)
NIKE

NIKE Air Max 2021

Претходна цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Цена со попуст
7.112 ДЕН
Заштеда: 1.778 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE AIR MAX 2021 се детски lifestyle патики за тинејџери, иновативен модел на класичниот, добро познат оригинал. За сите оние кои сакаа да видат удобност, а не само да ја почувствуваат, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната технологија Air. Ја тестиравме единицата Air Max и ја направивме така што стапалата отскокнуваат како никогаш досега. Мрежестиот и текстилниот горен дел нежно ги обвиткува вашите стапала и во исто време им ја дава потребната цврстина. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазикот и јазичето на петицата кои го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Средниот ѓон од пена и единицата AIR MAX обезбедуваат одлично амортизирање и удобност. Издржливиот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично држење на сите површини. Комбинирајќи ги најважните карактеристики - леснотија, издржливост и револуционерност, ги дизајниравме овие патики имајќи ја предвид благосостојбата на планетата. Спецификација: Детски lifestyle патики за тинејџери Мрежест текстилен горен дел Класично врвкање Плиток профил Единица AIR MAX Среден ѓон од пена Лого на Nike 20% рециклирана содржина Гумен ѓон.
Подетално

NIKE AIR MAX 2021 се детски lifestyle патики за тинејџери, иновативен модел на класичниот, добро познат оригинал. За сите оние кои сакаа да видат удобност, а не само да ја почувствуваат, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната технологија Air. Ја тестиравме единицата Air Max и ја направивме така што стапалата отскокнуваат како никогаш досега. Мрежестиот и текстилниот горен дел нежно ги обвиткува вашите стапала и во исто време им ја дава потребната цврстина. Патиките имаат плиток профил со класични врвки и јазикот и јазичето на петицата кои го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Средниот ѓон од пена и единицата AIR MAX обезбедуваат одлично амортизирање и удобност. Издржливиот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично држење на сите површини. Комбинирајќи ги најважните карактеристики - леснотија, издржливост и револуционерност, ги дизајниравме овие патики имајќи ја предвид благосостојбата на планетата.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за тинејџери
 • Мрежест текстилен горен дел
 • Класично врвкање
 • Плиток профил
 • Единица AIR MAX
 • Среден ѓон од пена
 • Лого на Nike
 • 20% рециклирана содржина
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош