Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
HOKA Rincon 3
Машки патики за трчање
Код на производ:
(1119395-CSVO)
HOKA

HOKA Rincon 3

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)
Претходна цена
7.990 ДЕН
Моментална цена
7.990 ДЕН
Цена со попуст
6.392 ДЕН
Заштеда: 1.598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40 2/3 25.5
 • 8 41 1/3 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42 2/3 27
 • 9.5 43 1/3 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44 2/3 28.5
 • 11 45 1/3 29
 • 11.5 46 29.5
 • 12 46 2/3 30
 • 12.5 47 1/3 30.5
 • 13 48 31
 • 13.5 48 2/3 31.5
 • 14 49 1/3 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките патики за трчање HOKA RINCON 3 се третата генерација на познатиот модел Rincon. Инспирирани од брановите на Ринкон, најпознатото место за сурфери, тие ги поставија највисоките стандарди во својата класа. Со ултра лесен дизајн, овие патики им носат неверојатна удобност на тркачите со неутрална пронација. Горниот дел е изработен од лесен мрежест материјал кој ја обезбедува потребната прозрачност на предниот дел и сигурна потпора до средината на стапалото. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување рано. Лесниот и асиметричен јазик ја намалува тежината на патиката и ја прави добар избор за брзо, динамично трчање. Средниот ѓон изработен од компресивна пена EVA ви гарантира автентична HOKA амортизирана поддршка, амортизација и удобност. Ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со цела должина, а патиката не се оптоварува со тежина. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани патики HONKA RINCON 3 се вашиот најдобар сојузник во надминување и на најпребирливите патеки. Спецификација: Машки патики за трчање Пронација: неутрална Среден ѓон од EVA пена Плиток модел Врвки Тежина: 210гр Горен дел од прозрачен материјал Гумен ѓон.
Подетално

Машките патики за трчање HOKA RINCON 3 се третата генерација на познатиот модел Rincon. Инспирирани од брановите на Ринкон, најпознатото место за сурфери, тие ги поставија највисоките стандарди во својата класа. Со ултра лесен дизајн, овие патики им носат неверојатна удобност на тркачите со неутрална пронација. Горниот дел е изработен од лесен мрежест материјал кој ја обезбедува потребната прозрачност на предниот дел и сигурна потпора до средината на стапалото. Технологијата Meta Rocker обезбедува енергично забрзување рано. Лесниот и асиметричен јазик ја намалува тежината на патиката и ја прави добар избор за брзо, динамично трчање. Средниот ѓон изработен од компресивна пена EVA ви гарантира автентична HOKA амортизирана поддршка, амортизација и удобност. Ѓонот е направен од стратешки поставени гумени делови, благодарение на кои не е потребен ѓон со цела должина, а патиката не се оптоварува со тежина. Без разлика дали трчате рекреативно или професионално, овие редизајнирани патики HONKA RINCON 3 се вашиот најдобар сојузник во надминување и на најпребирливите патеки.
Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Пронација: неутрална
 • Среден ѓон од EVA пена
 • Плиток модел
 • Врвки
 • Тежина: 210гр
 • Горен дел од прозрачен материјал
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ на sportvision.mk.

  • Gligor
   Gligor

   21.05.2023. 16:43

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1127895-CSAA
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1134501-OSDC
  8.312 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1127912-BBLC
  9.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.690 ДЕН
  Помош