Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
adidas TERREX AX2R
Детски outdoor патики
Код на производ:
(HQ5819)
adidas

adidas TERREX AX2R

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.950 ДЕН
Заштеда: 738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX AX2R се плитки патики за млади планинари. Специјално прилагодени за детски стапала, овие детски патики се наменети за секаков вид активности на отворено. Имаат текстилен горен дел со синтетички прекривки за заштита. Мекиот средниот ѓон EVA обезбедува лесно амортизирање, додека надворешниот ѓон TRAXION™ обезбедува одлично држење на карпестиот терен. Спецификација: Детски патики – outdoor Плиток профил Врвки Текстилен горен дел со синтетички прекривки за заштита и потпора Мрежеста прозрачна облога на отворот Лесен среден ѓон EVA за долготрајно амортизирање TRAXION™ ѓон за оптимално држење во сите правци Рефлектирачки детали.
Подетално

adidas TERREX AX2R се плитки патики за млади планинари. Специјално прилагодени за детски стапала, овие детски патики се наменети за секаков вид активности на отворено. Имаат текстилен горен дел со синтетички прекривки за заштита. Мекиот средниот ѓон EVA обезбедува лесно амортизирање, додека надворешниот ѓон TRAXION™ обезбедува одлично држење на карпестиот терен.
Спецификација:

 • Детски патики – outdoor
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилен горен дел со синтетички прекривки за заштита и потпора
 • Мрежеста прозрачна облога на отворот
 • Лесен среден ѓон EVA за долготрајно амортизирање
 • TRAXION™ ѓон за оптимално држење во сите правци
 • Рефлектирачки детали

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош