Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
adidas 4DFWD 2.0
Женски патики за трчање
Код на производ:
(HP3204)
adidas

adidas 4DFWD 2.0

Претходна цена
14.288 ДЕН
Моментална цена
14.288 ДЕН
Цена со попуст
11.430 ДЕН
Заштеда: 2.858 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35 1/2 21.5
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 29.3
 • 12- 48 29.7
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женските патики adidas 4DFWD 2.0 го редефинира дизајнот на опремата за трчање. Комбинирајќи ја уникатната, револуционерна иновација на 3D печатен среден ѓон со нова горна конструкција и континентален ѓон за дополнително држење, тие се вашиот единствен избор. Со секој чекор, средниот ѓон се витка нанапред, намалувајќи ја силата на сопирање и трансформирајќи ја енергијата на ударот во погонска сила. Резултатот е удобно трчање без разлика дали ја започнувате патеката на тротоар, атлетска патека или гума. Континенталниот ѓон обезбедува добро држење на влажни и суви површини. PRIMEKNIT + горниот дел го обвиткува стапалото во ново вклопување за сигурно вклопување и подобрено движење. Горниот дел содржи најмалку 50% рециклиран материјал за да се намали штетното влијание врз животната средина. Спецификација: Женски патики за трчање Плиток профил Врвки Continental™ гумен ѓон ПРИМЕКНИТ + текстилен горен дел Пад на среден ѓон: 11мм.
Подетално

Женските патики adidas 4DFWD 2.0 го редефинира дизајнот на опремата за трчање. Комбинирајќи ја уникатната, револуционерна иновација на 3D печатен среден ѓон со нова горна конструкција и континентален ѓон за дополнително држење, тие се вашиот единствен избор. Со секој чекор, средниот ѓон се витка нанапред, намалувајќи ја силата на сопирање и трансформирајќи ја енергијата на ударот во погонска сила. Резултатот е удобно трчање без разлика дали ја започнувате патеката на тротоар, атлетска патека или гума. Континенталниот ѓон обезбедува добро држење на влажни и суви површини. PRIMEKNIT + горниот дел го обвиткува стапалото во ново вклопување за сигурно вклопување и подобрено движење. Горниот дел содржи најмалку 50% рециклиран материјал за да се намали штетното влијание врз животната средина. Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Continental™ гумен ѓон
 • ПРИМЕКНИТ + текстилен горен дел
 • Пад на среден ѓон: 11мм

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош