Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
adidas TERREX EASTRAIL 2
Машки outdoor патики
Код на производ:
(HP8603)
adidas

adidas TERREX EASTRAIL 2

Претходна цена
6.888 ДЕН
Моментална цена
6.888 ДЕН
Моментална цена
6.888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките планинарски патики adidas TERREX EASTRAIL 2 се одличен избор за авантури на отворено во поекстремни услови. Овие водоотпорни патики имаат RAIN.RDY технологија која ве одржува топли и суви дури и кога ќе почне да врне. Водата и калта повеќе не се проблем, затоа уживајте во вашето хоби самоуверено. Издржливите синтетички слоеви на мрежестиот горен дел обезбедуваат заштита и стабилност при секој чекор, без да ја жртвуваат удобноста. Гумениот ѓон TRAXION® нуди највисоко ниво на држење, дури и на влажни и лизгави површини. Спецификација: Машки планинарски патики Плиток профил Врвки RAIN.RDY водоотпорна технологија Горен дел од мрежа отпорен на триење ЕВА среден ѓон TRAXION® гумен ѓон.
Подетално

Машките планинарски патики adidas TERREX EASTRAIL 2 се одличен избор за авантури на отворено во поекстремни услови. Овие водоотпорни патики имаат RAIN.RDY технологија која ве одржува топли и суви дури и кога ќе почне да врне. Водата и калта повеќе не се проблем, затоа уживајте во вашето хоби самоуверено. Издржливите синтетички слоеви на мрежестиот горен дел обезбедуваат заштита и стабилност при секој чекор, без да ја жртвуваат удобноста. Гумениот ѓон TRAXION® нуди највисоко ниво на држење, дури и на влажни и лизгави површини.
Спецификација:

 • Машки планинарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • RAIN.RDY водоотпорна технологија
 • Горен дел од мрежа отпорен на триење
 • ЕВА среден ѓон
 • TRAXION® гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HP7390
  5.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.488 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Помош