Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
adidas Eastrail 2.0
Женски outdoor патики
Код на производ:
(HQ0933)
adidas

adidas Eastrail 2.0

Претходна цена
6.888 ДЕН
Моментална цена
6.888 ДЕН
Цена со попуст
5.510 ДЕН
Заштеда: 1.378 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35 1/2 21.5
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 29.3
 • 12- 48 29.7
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Eastrail 2.0 се женски outdoor патики и тие се се што ви треба за нов рекорд во освојување планински врвови. Набавете го совршениот пар патики и ќе се чувствувате како да можете да одите засекогаш. Во влажни и влажни услови, овој модел на adidas ги одржува вашите стапала суви, благодарение на технологијата Rain RDY која спречува влажнење. Внатрешноста на патиката и јазикот овозможуваат дополнителна удобност. Влечниот ѓон нуди влечење во повеќе насоки за да ги задржи вашите стапала сигурни на мазни и нерамни површини. Водоотпорниот материјал ви овозможува да пешачите дури и кога врне. Мрежестиот дел и синтетиката го сочинуваат горниот дел и обезбедуваат издржливост и долготрајност на овој модел. Лесниот среден EVA обезбедува амортизирање и лесен чекор. Горниот дел е направен од 50% рециклирана содржина, па со изборот на овој модел вие и adidas ја спасувате нашата планета. Спецификација: Женски планинарски патики Водоотпорни Состав на горниот дел: синтетички, текстил ЕВА среден ѓон Влечен гумен ѓон Rain RDY технологија.
Подетално

adidas Eastrail 2.0 се женски outdoor патики и тие се се што ви треба за нов рекорд во освојување планински врвови. Набавете го совршениот пар патики и ќе се чувствувате како да можете да одите засекогаш. Во влажни и влажни услови, овој модел на adidas ги одржува вашите стапала суви, благодарение на технологијата Rain RDY која спречува влажнење. Внатрешноста на патиката и јазикот овозможуваат дополнителна удобност. Влечниот ѓон нуди влечење во повеќе насоки за да ги задржи вашите стапала сигурни на мазни и нерамни површини. Водоотпорниот материјал ви овозможува да пешачите дури и кога врне. Мрежестиот дел и синтетиката го сочинуваат горниот дел и обезбедуваат издржливост и долготрајност на овој модел. Лесниот среден EVA обезбедува амортизирање и лесен чекор. Горниот дел е направен од 50% рециклирана содржина, па со изборот на овој модел вие и adidas ја спасувате нашата планета.
Спецификација:

 • Женски планинарски патики
 • Водоотпорни
 • Состав на горниот дел: синтетички, текстил
 • ЕВА среден ѓон
 • Влечен гумен ѓон
 • Rain RDY технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HQ1048
  5.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.488 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош