Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
NIKE Jordan Zion 2 SP
Машки патики
Код на производ:
(FB1628-087)
NIKE

NIKE Jordan Zion 2 SP

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)
Претходна цена
9.890 ДЕН
Моментална цена
9.890 ДЕН
Цена со попуст
7.912 ДЕН
Заштеда: 1.978 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Откријте ново ниво на брзина и моќ во машките кошаркарски патики Nike JORDAN ZION 2 SP, дизајнирани за познатиот кошаркар, но наменети за вас. Прилагодливиот горен дел помага да се зацврсти стапалото на место, додека цврстиот среден ѓон поддржува игра со високо темпо. Zoom Air обезбедува лесно амортизирање на и надвор од теренот. Засилените странични ѕидови се обвиткуваат околу стапалото и ве спречуваат да се лизнете внатре во патиката. Велкро лентата во предниот дел ви овозможува да ја искористите вашата целосна подвижност без да жртвувате опсег на движење. Спецификација: Машки кошаркарски патики Полудлабок профил Врвки и велкро Лого JORDAN Zoom Air.
Подетално

Откријте ново ниво на брзина и моќ во машките кошаркарски патики Nike JORDAN ZION 2 SP, дизајнирани за познатиот кошаркар, но наменети за вас. Прилагодливиот горен дел помага да се зацврсти стапалото на место, додека цврстиот среден ѓон поддржува игра со високо темпо. Zoom Air обезбедува лесно амортизирање на и надвор од теренот. Засилените странични ѕидови се обвиткуваат околу стапалото и ве спречуваат да се лизнете внатре во патиката. Велкро лентата во предниот дел ви овозможува да ја искористите вашата целосна подвижност без да жртвувате опсег на движење.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Полудлабок профил
 • Врвки и велкро
 • Лого JORDAN
 • Zoom Air

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ на sportvision.mk.

  • Martin
   Martin

   25.04.2023. 17:22
  Помош